30 stycznia juniorzy młodsi Wilczka Wilkowo wzięli udział w turnieju halowym z okazji 70-lecia Mazura Pisz.
W turnieju wzięły udział również zespoły Vegorii Węgorzewa, Rominty Gołdap, Mamr Giżycko oraz dwie ekipy gospodarzy czyli Mazura Pisz.
Turniej rozgrywano systemem "każdy z każdym" i na 5 spotkań nasza drużyna odniosła 4 zwycięstwa (Mamry Giżycko 2:0, Rominta Gołdap 2:0, Mazur Pisz I 4:2, Mazur Pisz II 2:1) oraz jedno dosyć pechowo przegrała z Vegorią 0:1, późniejszym triumfatorem turnieju. Mimo wszystko można uznać, że II miejsce to sukces z tego względu, że organizator przewidział udział zawodników z 2003 rocznika, których w naszym zespole nie ma.

Wilczek pokazał pazury     Dominacja. Tym jednym słowem można byłoby opisać dyspozycję obu ekip młodzieżowych Wilczka, które rzuciły 9 stycznia w Wilkowie rękawicę sześciu innym zespołom z Warmii i Mazur. Gospodarze zgarnęli złoto, srebro i indywidualny tytuł dla najlepszego piłkarza.

I choć poza parkietem "Watahę" cechowała — jak zawsze — życzliwość i koleżeństwo, to w trakcie gry ani razu nie było miejsca na sentymenty. A stawka turnieju (rocznik 2004 i młodsi) była mocna. Dwie ekipy wystawił także DKS Dobre Miasto, po jednej Tęcza Biskupiec, Mamry Giżycko, Orlęta Reszel oraz Żagiel Piecki. Konieczne było losowanie, które wyłoniło dwie oddzielne grupy.

     Gminny turniej halowej piłki nożnej w kategorii Orlik był popisem dwóch chłopców, świetnie prezentujących się w wilkowskiej sali sportowej. Kornel Kajak z Wilkowa był nie do zatrzymania i trudno określić jego pozycję na boisku. Cofał się pod własną bramkę a następnie prowadził piłkę przez całe boisko zdobywając 8 z 9 bramek dla Wilkowa.
Jakub Dymidziuk z Kruszewca rewelacyjnie spisywał się na bramce. Bronił bezbłędnie sytuacje sam na sam z Kornelem. W meczu z Wilkowem skapitulował dwa razy w końcówce meczu, ale w sytuacjach trzech na jednego.
W meczu pomiędzy Wilkowem i Kruszewcem był remis 2:2 uratowany przez Wilkowo w końcówce meczu. O zwycięstwie w turnieju drużyny z Wilkowa zadecydowało 7 bramek zdobytych przez Kajaka z Biedaszkami. Kruszewiec Biedaszkom strzelił tylko 5.

       W dniu 7 lutego naszą szkołę odwiedził jej absolwent Tadeusz Radziwoniuk - zawodnik oraz kapitan irlandzkiego zespołu w futsalu Blue Magic FC Dublin. Z drużyną tą, która jest obecnie mistrzem i zdobywcą pucharu Irlandii, uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów i pucharu UEFA. Tam drużyna z Dublina grała z reprezentantami takich krajów, jak: Hiszpania, Portugalia, Brazylia, Rumunia czy Serbia.Obecnie Tadeusz Radziwoniuk poza tym, że jest podstawowym zawodnikiem, to również jest trenerem Akademii Piłkarskiej Blue Magic FC, w której prowadzi zajęcia z chłopcami U-10.

 

      8 lutego w dwóch halach Karolewskich odbyła się XVIII edycja rozgrywek mieszkańców Gminy Kętrzyn w halowej piłce nożnej o Puchar Wójta. Puchar w kategorii mężczyzn obroniła drużyna z Wopławki. Po wielu latach przerwy odbył się również mecz o Puchar w kategorii kobiet /dziewcząt/.
Puchar Wójta zdobyła drużyna dziewcząt z Wilkowa.
I miejsce Wopławki przed rokiem to była duża niespodzianka. Tegoroczny kolejny sukces potwierdził spore piłkarskie umiejętności tego zespołu. Ale podobne umiejętności posiadało jeszcze kilka zespołów. Wopławki zwyciężyły bo miały jeszcze jeden atut – szczęście.

       W sali sportowej w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn szkół podstawowych w piłce nożnej halowej. Pierwszy tytuł mistrzowski w roku 2020 zdobyli 13-15 letni chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie.
Chłopcy z Wilkowa pewnie i wyraźnie pokonali zespoły z Biedaszek i Kruszewca. Potwierdzili swoją supremację w gminie będąc już Mistrzami Powiatu. W meczu o drugie miejsce Biedaszki wysoko pokonały Kruszewiec.

 

 

        Czwarty turniej piłki nożnej halowej w ramach rozgrywek organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy okazał się ostatnim dla chłopców z Wilkowa w tym roku. Po wygraniu gminnych, powiatowych oraz rejonowych eliminacji przyszedł czas na półfinał województwa, który odbył się w Biskupcu. Tam na miejscu przyszło nam się zmierzyć z dwiema silnymi drużynami z Olsztyna. Oba mecze przegraliśmy w myśl zasady "nie wykorzystane sytuacje się lubią się mścić" co spowodowało, że zamiast być w najlepszej czwórce województwa (jak w piłce nożnej i piłce ręcznej turnieju Moje Boisko Orlik) jesteśmy w najlepszej ósemce, co i tak można uznać za spory sukces chłopaków z Wilkowa.

 

      21 listopada w sali sportowej w Karolewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w piłce nożnej halowej. Rozgrywki odbywały się w kategorii chłopców rocznik 2007 i młodsi. Turniej przebiegał pod dyktando dwóch drużyn; Wilkowa i gospodarzy chłopców z Kruszewca. W meczu decydującym o I miejscu był wynik remisowy i o pierwszym miejscu turnieju decydowały bramki. Wilkowo miła różnicę bramek wyraźnie lepszą niż Kruszewiec i to zdecydowało o sukcesie chłopców ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie.