W dniu 7 lutego naszą szkołę odwiedził jej absolwent Tadeusz Radziwoniuk - zawodnik oraz kapitan irlandzkiego zespołu w futsalu Blue Magic FC Dublin. Z drużyną tą, która jest obecnie mistrzem i zdobywcą pucharu Irlandii, uczestniczył w rozgrywkach Ligi Mistrzów i pucharu UEFA. Tam drużyna z Dublina grała z reprezentantami takich krajów, jak: Hiszpania, Portugalia, Brazylia, Rumunia czy Serbia.Obecnie Tadeusz Radziwoniuk poza tym, że jest podstawowym zawodnikiem, to również jest trenerem Akademii Piłkarskiej Blue Magic FC, w której prowadzi zajęcia z chłopcami U-10.

 


Na początku lutego nasz gość spotkał się w ramach lekcji wychowania fizycznego z uczniami klasy piątej. W zabawny i ciekawy sposób opowiadał o drodze jaką musiał przejść, by spełnić swoje marzenia i cieszyć się z tego co osiągnął. Podkreślał jak ważne w dzisiejszej dobie internetu i gier komputerowych jest, aby dzieci i młodzież widziały sens w uprawianiu sportu i systematycznym ćwiczeniu na lekcjach wychowania fizycznego. Zachęcał do prowadzenia aktywnego trybu życia, do uprawiania jakiejkolwiek dyscypliny sportu ,a przede wszystkim aby uwierzyły w siebie, nie poddawały się tak łatwo, spełniały swoje marzenia i pasje.


Uczniowie klasy piątej z wielkim zaciekawieniem słuchali i z chęcią zadawali pytania. Widać było że nasz gość zdobył ich sympatię i podziw.
Było to bardzo cenne spotkanie. Mamy nadzieję, że stanie się impulsem dla uczniów do uprawiania sportu i zaowocuje jeszcze większą aktywnością fizyczną.
Na koniec nasz gość podarował koszulkę klubową oraz pamiątkowy szalik, za co bardzo dziękujemy.


Tadeusz Radziwoniuk jest przykładem na to ,iż osiągnięcie sukcesu w sporcie i nie tylko, nie zależy skąd się wywodzimy, (przypomnę Tadeusz pochodzi z Pożarek ) z małej miejscowości czy wielkiego miasta, w jakich warunkach trenujemy. Zależy wyłącznie od determinacji, ciężkiej pracy oraz indywidualnego podejścia każdego z nas.
Jeszcze raz dziękujemy za znalezienie czasu, aby z nami się spotkać i za interesującą pogadankę. I jak sam Tadeusz powiedział, to na pewno nie jest ostatnia wizyta w naszej szkole.


Życzymy wielu sukcesów sportowych i satysfakcji z pracy z młodzieżą.