Przedszkolaki z Kruszewca na balu karnawałowym     Karnawał to czas zabaw i kolorowych balów. Każdy ma wtedy szansę zamienić się w wymarzoną postać i przy tym świetnie się bawić. Tym razem nie było inaczej. W dniu 12.02.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy, który przygotowały wychowawczynie: Beata Jaświn, Barbara Januszczak, Emilia Biarda oraz Joanna Maścianica. Smerfy, Misie, Krasnale i Biedronki podczas balu świetnie bawiły się tańcząc i prezentując przepiękne stroje. Panie Beata i Basia zapewniły dzieciom konkursy z nagrodami.

Mikołajki u przedszkolaków z Nakomiad     Co roku dnia 6 grudnia odwiedza dzieci wyjątkowy gość - Św. Mikołaj. Jednak w tym roku nie zastał przedszkolaków, więc zostawił prezenty pod choinką oraz list skierowany do dzieci. Z listu dzieci dowiedziały się, że aby dotrzeć do prezentów muszą wykonać aż osiem zadań zawartych w ponumerowanych kopertach, ukrytych w sali. Przedszkolaki musiały wykazać się m.in.: umiejętnością liczenia, odczytania prostych zdań, rozszyfrowaniem rebusów, ułożeniem puzzli oraz dopasowaniem obrazków do literek. Ostatnim zadaniem zleconym przez Św. Mikołaja było pokolorowanie jego portretu oraz wykonanie łańcucha z kolorowych pasków papieru.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek     5 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej w Kruszewcu obchodziły Dzień Postaci z Bajek. Organizatorkami bajkowych zabaw były nauczycielki Beata Jaświn, Barbara Januszczak, Emilia Biarda i Joanna Maścianica. Baśnie i bajki są dla wszystkich źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, sposobem wzbogacania wyobraźni. Bajka towarzyszy nam już od najmłodszych lat. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki, i że warto do nich powracać, jak również popularyzowanie tradycyjnych bajek, takich gdzie dobro wygrywa a zło zostaje ukarane. Bajki i baśnie pomagają naszym pociechom rozpoznawać emocje i są najlepszym narzędziem służącym wspieraniu ich rozwoju. Obcowanie z literaturą w przedszkolu pozwala dzieciom na tworzenie oryginalnych pomysłów, poszerza ich zasób słownictwa oraz kreatywność.

Światowy Dzień Uśmiechu     Dnia 2 października przedszkolaki z Nakomiad obchodziły Światowy Dzień uśmiechu, który od 1999 roku świętowany jest zawsze w pierwszy piątek października. Dzień ten był dobrą okazją, aby porozmawiać o naszych emocjach, których doświadczamy na co dzień - radości i smutku. Dzieci chętnie opowiadały o tym, co je smuci, a co cieszy.

Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka, dlatego każde dziecko miało okazję wykonać własną buźkę, z którą zaprezentowało się na fotografiach. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach muzyczno-ruchowych, wysłuchały pełnego humoru wiersza Jana Brzechwy pt. Kaczka dziwaczka oraz wielu powiedzonek o śmiechu. Wykonywały także różne zadania w kartach pracy.

     Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia. W poniedziałek 13 stycznia w przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Już od rana można było wyczuć niecodzienny nastrój. Dzieci wchodziły do sali w przepięknych kostiumach, przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, rycerzy, piratów, policjantów…., nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich. Nawet panie z grup postanowiły się przebrać, co wywołało zadowolenie dzieci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój. Bal poprowadzili animatorzy z Centrum Edukacyjnego Gwarek Piękna Góra.