Wspólne zdjęcie na stadionie     26 czerwca w Łazdojach po raz 19 mieszkańcy Gminy Kętrzyn rywalizowali w turnieju piłki nożnej o Puchar Wójta. W turnieju zwyciężyła drużyna Stachowizny, która drugi rok z rzędu odebrała Puchar z rąk Wójta Gminy Kętrzyn Pana Pawła Bobrowskiego.

Drugie miejsce podobnie jak przed rokiem zajęli juniorzy młodsi Wilczka. W tym roku 16-17 chłopcy reprezentujący Łazdoje byli o krok od zwycięstwa w rozgrywkach. O drugim miejscu zadecydowała pechowa, samobójcza bramka w końcówce meczu ze Stachowizną. Czy za rok powiemy do trzech razy sztuka?

Podwójne derby Wilczka     Przez dwa dni kibice zza płotu emocjonowali się derbowymi meczami w Łazdojach. W derbach powiatu kętrzyńskiego dwa zwycięstwa odnieśli zawodnicy Wilczka.
Seniorzy pokonali Juranda Barciany 2:0 po bramkach Jakuba Kalisza i Mariusza Grabowskiego i umocnili się na 5 miejscu.
Juniorzy młodsi nie potrafili zdobyć bramki w pierwszej połowie meczu z Orlętami Reszel. Po przerwie nastąpiło pozytywne przełamanie i wygrana 7:0 po bramkach Kacpra Harkot, Patryka Kuczyńskiego, 2 bramkach Gabriela Kajak i 3 bramkach Patryka Butkiewicza.

Mistrzostwa Gminy Kętrzyn. Zbiorowe zdjęcie zawodników na tle bramki.     Tuż przed zamknięciem szkół udało się zorganizować pierwsze i miejmy nadzieję nie ostatnie zawody szkolne o Mistrzostwo Gminy Kętrzyn. Niestety w bardzo okrojonym składzie i wszechobecnymi obostrzeniami związanymi z pandemią. Mowa tu o piłce nożnej 6-osobowej na Karolewskim orliku na którym na przeciw siebie stanęły drużyny z SP Krusewiec oraz SP Wilkowo. W meczu, który był bardzo zacięty oraz obfitujący w wiele sytuacji podbramkowych, spowodowanym zapewne "głodem" sportowej rywalizacji, lepszym zespołem okazal sie Kruszewiec pokonując Wilkowo 7:2.

Drużyna Wilczka Wilkowo      Zakończyła się pierwsza runda II ligi juniorów młodszych w piłce nożnej. Zdecydowanym liderem rozgrywek są 15-16 letni chłopcy trenowani od wielu lat przez Rafała Sokołowskiego. Bilans zespołu to 4 mecze wygrane i bramki 40:4 !!!
Wilczek pokonał u siebie Łynę Sępopol 20:1 i Orlęta Reszel 3:2, oraz wygrał na wyjeździe 6:0 z Żaglem w Pieckach i 11:1 w Korszach.

 

 

Zdjęcie zwycięzkiej drużyny z wójtem na tle bramki      11 lipca w Łazdojach odbyła się pierwsza gminna otwarta impreza sportowa po okresie obostrzeń epidemiologicznych. Był to jednocześnie osiemnasty Letni Puchar Wójta Gminy Kętrzyn w piłce nożnej. Puchar, który osiągnął pełnoletniość Pan Paweł Bobrowski wręczył drużynie Stachowizny.
Ale po kolei.
Do rozgrywek podobnie jak przed rokiem zgłosiło się 6 drużyn złożonych z mieszkańców Gminy Kętrzyn. Skład tegoroczny różnił się tym, że Smokowo połączyło się z Filipówką i wolne miejsce zajęli 15-16 letni juniorzy młodsi i trampkarze Wilczka z miejscowości Łazdoje. Organizatorom chodziło o to, aby chłopcy pouczyli się dorosłej piłki.
Eliminacje w grupach miały za zadanie wyłonić półfinalistów, a raczej dwa zespoły, które do półfinałów się nie dostaną. Przykry los wypadnięcia z turnieju dotknął zeszłorocznego finalistę – Karolewo i tegorocznego halowego mistrza z rozgrywek, które się odbyły w lutym – Wopławki.