Dzień Dziecka w Koczarkach, przeciąganie liny     Dzień Dziecka w Koczarkach miał miejsce 20 czerwca 2021r. Na ten dzień przewidziano wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, gipsowe figurki do pokolorowania, balony do tworzenia różnych rzeczy.Była też wata cukrowa , popcorn, słodycze. Ogromną radość sprawiła Straż Pożarna z Karolewa, która przyjechała z wielkim zapasem wody. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim, a także schłodzić się próbując sił przy wężu. Bardzo dziękujemy!
Przechadzający się tygrysek przypadł dzieciom do serduszka i każde chciało mieć z nim zdjęcie.

Gminy Kętrzyn uzyskała wsparcie finansowe     W dniu 17.06.2021r. w Kamionku - gmina Szczytno Wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki wręczyli promesy dla gmin popegeerowskich z województwa warmińsko-mazurskiego na realizację inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Promesy otrzymało 47 przedstawicieli samorządów z województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Dzień Dziecka w Nakomiadach     Sobota, 12 czerwca 2021r. w Nakomiadach odbył się Dzień Dziecka. Zebraliśmy się tego dnia na placu przy Altanie. Dzieci miały spory wybór atrakcji. Jedną z ciekawych były dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Każde dziecko mogło wielokrotnie skorzystać z dmuchańców.
Niespodzianką był wóz Strażacki, do którego można było wsiąść, popatrzeć na różnego rodzaju sprzęt do ratowania życia. Niektórzy spróbowali przebiec przez kurtynę wodną. Fajną radość dla dzieci i rodziców sprawiły konkurecje i zabawy. Rysunek na czas, taniec na kartkach, bieg kelnera czy chusta animacyjna. Można było usmażyć kiełbaskę w ognisku, pojeść gofry z truskawkami, watę cukrową czy też napić się kompotu. Dzieciaczki łapały banki mydlane, wypuszczane ze specjalnego urządzenia.

Dzień Rodziny w Pręgowie      Obchody Dnia Rodziny to wyśmienita sposobność do przypomnienia sobie jak istotna jest rodzina. Z tej okazji 12 czerwca 2021 r. świetlica oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pręgowie byli organizatorami tego święta.
Po pandemicznej przerwie nareszcie mogliśmy wspólnie spędzić czas. Program przewidywał liczne potyczki sportowe, gry, zabawy oraz grilla. Jednak tego dnia pogoda zrobiła nam psikusa. Niestety musieliśmy zrezygnować z wielu zaplanowanych punktów. Konkurencje i zabawy przenieśliśmy na późniejszy termin.

Podpisanie Umowy na termomodernizacja budynku OSP w Karolewie.      20 maja br. w Urzędzie Gminy Kętrzyn Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Krystyny Kalisz podpisał umowę na wykonanie zadania pn. „Termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie”.
Wykonawcą zadania, wyłonionym w wyniku postępowania przetargowego jest firma BUDREM Nowik Sp. z o. o. z siedzibą przy ulicy Powstańców Warszawy 1, 11-400 Kętrzyn.
Inwestycja jest realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 (85% kosztów kwalifikowalnych) oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (całość planowanego wkładu własnego gminy). Tak więc inwestycja wykonana zostanie bez wydatków finansowych gminy na roboty budowlane.

    W ostatnich dniach marca 2021r. Gmina Kętrzyn otrzymała 450 tys. złotych dofinansowania do projektu pt. „Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Nowa Różanka”. Wniosek o wsparcie finansowe gmina złożyła 23 grudnia 2020r. Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i stanowiły będą pokrycie części wkładu własnego do dofinansowania uzyskanego z Europejskiego Funduszu na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich do wniosku pt. „Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na potrzeby świetlicy wiejskiej oraz budowa Stacji Uzdatniania Wody w miejscowości Nowa Różanka” z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 działanie „Gospodarka wodno-ściekowa. Inwestycja będzie budowana w latach 2021 -2022. Umowa z wykonawcą podpisana została w lutym br.

Zajczek w sołectwie Wilkowo     W obecnych czasach, kiedy świat boryka się z pandemią nawet czas przedświąteczny nie cieszy jak dawniej. Ważna staje się chociaż odrobina optymizmu każdego dnia. Święta Wielkanocne niosą nam wszystkim nadzieję na lepsze jutro i wiarę w dobro, które jest w nas.
Potwierdzeniem tych słów była akcja zorganizowana w sołectwie Wilkowo. Inicjatorką akcji była Sołtys Wilkowa pani Barbara Bukowska która już po raz drugi przygotowała upominki świąteczne dla starszych mieszkańców sołectwa Wilkowo.
Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Wilkowie pod kierunkiem pani Jolanty Adamkowicz (nauczycielki tejże szkoły) wykonali drewniane zajączki. Powstały one na pozalekcyjnych zajęciach artystycznych, w trakcie których dzieci przygotowały 60 zajączków wg pomysłu pani Jolanty Adamkowicz.