12 marca na kętrzyńskiej pływalni odbyły się XIX Mistrzostwa Gminy Kętrzyn w pływaniu. 25 uczniów z 4 gminnych podstawówek popłynęło na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Tytuły mistrzowskie zdobyli:


- Maja Klesz z Nakomiad;
- Paulina Podbielska z Kruszewca;
- Joachim Charubin z Kruszewca;
- Kacper Koczergo z Kruszewca.


Najbardziej wartościowy wynik zawodów zanotował Kacper Koczergo, który przepłynął 25 metrów w czasie 15,25 sek.

       26 uczniów z Gminy Kętrzyn wystartowało w XVIII gminnych zawodach pływackich. Tylko jeden uczeń Kacper Koczergo obronił zeszłoroczny tytuł. Nowymi mistrzami zostali: Maja Kasprzak, Piotr Kunicki, Joanna Koczergo, Magda Skóra i Kamil Reszko.
Najwartościowsze wyniki zwodów uzyskali:
- Kacper Koczergo;
- Kamil Reszko;
- Joanna Koczergo;
- Paulina Podbielska.
Wszyscy zawodnicy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym.

 

      Od marca tego roku 15 uczniów z kl.II-III SP w Wilkowie bierze udział w projekcie „Umiem pływać”. Do tej pory odbyło się zaledwie kilka lekcji na basenie. Pomimo to troje uczniów: Amelia Fydrych, Bartłomiej Brzostek i Mikołaj Pigocki 15.05.2017r wzięło udział na krytej pływalni PCSTiR w Kętrzynie w Powiatowych Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych klas I-III o Puchar Starosty  Kętrzyńskiego. W zawodach brali udział również uczniowie z kętrzyńskich szkół, a także z SP w Nakomiadach.
Start w zawodach miał być tylko pierwszym prawdziwym doświadczeniem dla młodych pływaków. Stało się inaczej. Wielką niespodziankę sprawił Mikołaj Pigocki z kl.III zajmując trzecie miejsce w kategorii 25m z deską wśród chłopców.

     50 uczniów Gminy Kętrzyn wystartowało w 17 pływackich gminnych zawodach.
 Czworo uczniów obroniło zeszłoroczne tytuły:


- Kacper Koczergo;
- Weronika Snacka;
- Dominik Chomka;
- Jakub Żelepień.

 

      42 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych wystartowało w XVI edycji gminnych zawodów pływackich. Wszyscy pływali na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Porównując wyniki należy docenić bardzo dobre czasy osiągnięte przez dziewczęta ze szkół podstawowych. Czołówka dziewcząt była zdecydowanie lepsza od chłopców z podstawówek i większości chłopców z gimnazjów!