BEZPIECZNE WAKACJE zdjęcie grupowe     Przed wakacjami, 22.06. 2021 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, Pani Justyna Śpiewak i Pan Robert Żyrkowski, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.
Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, policjanci przybliżyli dzieciom i młodzieży ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu, zasady bezpieczeństwa na drogach.

Uczennice z dyplomami i nagrodami za wygraną w konkursie     Miło nam poinformować, że uczennice klasy III - Dagmara Łuczkiewicz ora Lena Banach odniosły sukces w II Regionalnym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym, uzyskując bardzo dobre wyniki. W zmaganiach wzięło udział 179 uczniów z klas III powiatu kętrzyńskiego i mrągowskiego. Organizatorem był: Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kętrzynie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Reszlu. Natomiast patronat honorowy nad konkursem objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie – Pan Marek Nowacki. Gratulujmy sukcesu i zachęcamy do brania udziału w kolejnych edycjach zmagań ekologiczno-przyrodniczych.

 

Uczeń z dyplomem i nagrodą za wygraną w konkursie     Uczniowie Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat wypadkom z KRUS zapobiegamy”. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach gospodarstwa wiejskiego.W etapie regionalnym, uczeń naszej szkoły – Zdzisław Rogoziński zajął II miejsce. Laureatowi gratulujemy i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

Uczniowie podczas zwiedzania Manufaktury Nakomiady      18 czerwca uczniowie klasy III i V ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach przyłączyli się do akcji „Dzień Pustej Klasy”. Nazwa przedsięwzięcia doskonale oddaje jego cel: sprawić, aby klasy tego dnia były puste. Dlatego uczniowie wraz z wychowawcami: Katarzyną Łopacką i Olgą Wanago wybrali się na wyjątkowy spacer. Na początku udali do Pałacu Manufaktura Nakomiady, gdzie mieli możliwość zapoznana się z rękodziełem artystycznym. Dowiedzieli się, ile wysiłku, precyzji i czasu potrzeba, aby powstały unikatowe, ceramiczne dzieła sztuki. Następnie zwiedzili przypałacowy ogród, podziwiając piękne, zadbane rabaty. Na koniec czekał na nich relaks na kocykach i zabawy w labiryncie.

Uczniowie klasy 1 SP Wilkowo z dyplomami      Uczniowie kl.1 SP w Wilkowie wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Skarby Bałtyku”. Uczestnicy mieli szansę poszerzyć i usystematyzować swoją wiedzę o naszym polskim morzu. Podczas realizacji zajęć edukacyjnych dzieci poznały historię powstania Morza Bałtyckiego, skąd w nim wziął się bursztyn, jakie ryby zamieszkują Bałtyk i jakich bałtyckich mamy sąsiadów. Ważnym zagadnieniem poruszonym w trakcie zajęć była ochrona środowiska morskiego a także wskazanie dzieciom wartości odżywczych jedzonych ryb.

Przedstawienie teatralne Czerwony Kapturek     Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat. Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział. Boi się i cieszy razem z aktorami. Bajki dla dzieci mają funkcję terapeutyczną, ponieważ dzięki temu, że mali odbiorcy tak bardzo wciągają się w przedstawianą historię, mają okazję przeżywać wiele różnych emocji.

 

Wycieczkowicze z Wilkowa w banku PKO BP     Uczniowie z Wilkowa oszczędzają w Szkolnej Kasie Oszczędności pod patronatem PKO BP.
Kolejny raz wybrali się na edukacyjną wycieczkę do banku w Kętrzynie.Zwiedzali budynek banku po rewitalizacji.Stwierdzili, iż jest w nim nowocześniej i ciekawiej.Zapoznali się ze wzorami kart debetowych, przed wyborem których wkrótce staną jako przyszli posiadacze kont pierwszych.Dowiedzieli się jakie rodzaje kart bankowych istnieją.

Uczniowie klasy pierwszej z wizytą u strażaków     17 czerwca 2021 roku klasa I ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach udała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Kętrzynie zorganizowanej przez wychowawczynię Ewę Bielińską.
Wszyscy byli ciekawi pracy strażaka. Sympatyczni panowie strażacy poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną. Aby uczniowie mogli jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha mogli wejść i zasiąść za kierownicą wozu, przymierzali ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Dużo frajdy sprawił im pokaz ślizgu - zjeżdżania strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji oraz lanie wody wężem gaśniczym. W trakcie zwiedzania uczniowie zadawali różne pytania.