Przedstawienie teatralne Czerwony Kapturek     Dzieci uwielbiają teatrzyki, którymi za każdym razem są tak zafascynowane, jakby widziały jakiś cudowny świat. Dzieje się tak dlatego, że mały widz przeżywa przygody bohaterów tak intensywnie, jakby sam brał w nich udział. Boi się i cieszy razem z aktorami. Bajki dla dzieci mają funkcję terapeutyczną, ponieważ dzięki temu, że mali odbiorcy tak bardzo wciągają się w przedstawianą historię, mają okazję przeżywać wiele różnych emocji.

 

21 czerwca 2021 r. w przedszkolu SP Nakomiady odbyło się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów klasy 1 , którzy zaprezentowali znaną i lubianą przez wszystkich bajkę pt. „Czerwony Kapturek”. Nad całością czuwała pani Ewa Bielińska.

Odbiorcami spektaklu byli zaproszeni goście p. dyrektor Olga Wanago, pedagog szkolny Justyna Gregorczyk , przedszkolaki oraz uczniowie klas I-V z wychowawcami.

Każdy uczeń starannie przygotował się do swojej roli. Przygotowana scenografia odzwierciedliła klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudziła w małych i dużych widzach wiele emocji. Wszystkim uczniom – aktorom biorącym udział w przedstawieniu serdecznie dziękuję za poświęcony czas i za zaangażowanie w wystawienie bajki.