Uczniowie klasy pierwszej z wizytą u strażaków     17 czerwca 2021 roku klasa I ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach udała się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Kętrzynie zorganizowanej przez wychowawczynię Ewę Bielińską.
Wszyscy byli ciekawi pracy strażaka. Sympatyczni panowie strażacy poświęcili dzieciom dużo czasu i uwagi, zaprezentowali sprzęt ratowniczo – gaśniczy.

Uczniowie podziwiali ogromne samochody strażackie, którymi strażacy jeżdżą do akcji. Z wielkim zainteresowaniem oglądały wyposażenie pojazdów, np. nożyce do cięcia metalu, specjalny ubiór do pożaru, zestaw ratowniczy, kurtynę wodną. Aby uczniowie mogli jeszcze lepiej poczuć klimat strażackiego ducha mogli wejść i zasiąść za kierownicą wozu, przymierzali ciężkie hełmy strażackie i inne specjalne ubrania. Dużo frajdy sprawił im pokaz ślizgu - zjeżdżania strażaków po rurze, wyjazd odpowiedniego samochodu do akcji oraz lanie wody wężem gaśniczym. W trakcie zwiedzania uczniowie zadawali różne pytania.

Po skończonej lekcji u strażaków , uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas na wspólnej zabawie , korzystając z atrakcji na placu zabaw.

Zmęczeni upałem i natłokiem wrażeń udali się na smaczne, zimne lody. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się jak bardzo strażacy są potrzebni w naszym społeczeństwie. Zawód ten wymaga odwagi i odpowiedzialności oraz, jest bardzo potrzebny, by móc ratować życie ludziom, którzy są w niebezpieczeństwie.

Chociaż byliśmy zmęczeni, nikt nie żałował wyjazdu. Każdy znalazł dobrą dla siebie atrakcję.
Wyjazd ten pozwolił dzieciom odpocząć i oderwać się od codziennej nauki .
Dziękuję strażakom za przybliżenie uczniom jak odpowiedzialna i trudna jest służba w straży pożarnej i pani Agnieszce Lewosińskiej za pomoc w organizacji wycieczki.