Mimo że jest ,,zima’’ w piłce nożnej mamy teraz ,,sezon ogórkowy’’. Ligi halowe zakończyły się, a do rundy wiosennej na boiskach pozostało jeszcze kilka tygodni.
Warto kilka zdań napisać o Wilczku, który w kwietniu osiągnie pełnoletniość – 18 lat istnienia.
20 marca 2002 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyło się zebranie założycielskie klubu. Zgodnie z wymogami klub może utworzyć minimum 15 pełnoletnich osób.


W zebraniu założycielskim uczestniczyło 17 osób:
- 11 nauczycieli SP Wilkowo;
- 3 pracowników Szkoły;
- Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Łubiarz;
- Tata dwóch zawodników – tenisistów stołowych Pan Jan Szuchalski;
- przedstawiciel zawodników – Kamil Książek.

      27 lutego w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyły się po raz 10 mistrzostwa Gminy Kętrzyn w warcabach w kategorii do lat 10. W tegorocznym jubileuszowym turnieju uczestniczyło 9 osób z czterech gminnych szkół podstawowych. Zwycięzcą rozgrywek został uczeń Szkoły Podstawowej w Biedaszkach Szymon Boczulak, który w finale pokonał Julię Fydrych z Wilkowa.
Szymon wyraźnie dominował zdobywając 9 punktów na 10 możliwych.
Podium uzupełniła kolejna dziewczynka Blanka Gregorczyk z Nakomiad.

 

       W minionym tygodniu uczniowie z Wilkowa wzięli udział w "maratonie" zawodów sportowych. Mowa tu o 3 finałowych rozgrywkach w 3 odrębnych dyscyplinach sportowych.

Pierwszymi zawodami był finał wojewódzki w piłce nożnej 6 osobowej na orliku z cyklu "Moje boisko orlik 2012", który odbył się w Ełku 19 listopada. W tym turnieju oprócz Wilkowa udział wzięły ekipy z Ełku, Nidzicy i sąsiedzi z Kętrzyna. Tu musieliśmy uznać wyższość rywali zajmując 4 miejsce, ale dotarcie do finału można było już uznać za spory sukces.

Następnego dnia czyli 20 listopada udaliśmy się do Kętrzyna na finał powiatowy w "kosza". Tam na nas czekały drużyny z SP 4 oraz SP 1, z którymi bez większych problemów chłopcy poradzili sobie wygrywając 31:12 (SP 4) oraz 39:13 (SP 1).

     24 września na stadionie w Łazdojach odbędzie się sportowa inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w Gminie Kętrzyn.
O godzinie 9.00 na dwóch boiskach będą rywalizowały szkolne drużyny piłki nożnej dziewcząt i chłopców w kategorii 2005-2006 i kategorii 2007-2008.
Liczymy w tym roku na wiele sukcesów uczniów naszej Gminy w rozgrywkach wszystkich szczebli w grach zespołowych i sportach indywidualnych.
Warto przypomnieć, że największym sukcesem dzieci z naszej Gminy w poprzednim roku był awans do finału wojewódzkiego w piłce ręcznej dziewcząt z Wilkowa – 4 miejsce w finale w Elblągu.

       Udajmy się w sentymentalną podróż! Cofamy się w czasie i  jesteśmy na SKS-ach z dawnych lat. Dlaczego? Bo większość sportowych przygód zaczynało się właśnie na szkolnych boiskach! Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewne wszyscy miło je wspominają…
Przenosimy się do teraźniejszości – SKS-y wróciły do szkół! Aktualnie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych również korzystają z zajęć realizowanych w tej sprawdzonej formule nawiązującej do sportowych tradycji. Reaktywacja Programu Szkolny Klub Sportowy została zainicjowana w 2017 r. przez Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańkę. Obecnie trwa jego trzecia edycja. Głównym celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy korzystają z dodatkowych, pozalekcyjnych i bezpłatnych zajęć sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego (dwa razy w tyg. po 60 min.).