Dbają o postawę proekologiczną      O tym, iż należy dbać o środowisko przyrodnicze nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Jednak życie pokazuje, że czasami są to tylko „puste” deklaracje, więc jak rozwijać postawy proekologiczne, wyrabiać wrażliwość i poczucie obowiązku wobec przyrody i ludzkości? Należy kształtować postawy proekologiczne już od najmłodszych lat. Z tego też powodu 8.06. 2021r. dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych i uczniowie z klas I-VI obejrzeli teatrzyk pt . „Pokazuję kulturę i dbam o naturę" w wykonaniu aktorów Studia Artystycznego Arena z Białegostoku.

Dzień Dziecka w Kruszewcu     W tym dniu uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Kruszewcu bawili się wspaniale.
Starsi uczestniczyli w grze terenowej przygotowanej przez nauczycieli.
Pierwszym punktem dnia było rozdanie nagród za systematyczną zbiórkę surowców wtórnych oraz stypendiów ufundowanych przez Radę Rodziców uczniom klas IV-VIII osiągającym wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy!
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami klas rozpoczęli grę terenową. Każda z drużyn miała do zaliczenia siedem wyznaczonych miejsc na terenie Karolewa. Tam czekały na nich do rozwiązania krzyżówki, rebusy, puzzle . W niektórych miejscach należało się wykazać wiedzą z j. angielskiego , j. polskiego czy matematyki. Nie zabrakło też atrakcji sportowych. Ostatnim miejscem spotkania gry terenowej był Orlik. Tutaj uczniowie ustawili się tworząc hasło „Dzień Dziecka”, które zostało utrwalone na zdjęciu. Natomiast młodsi uczniowie również w tym dniu mieli mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

     Wiemy, że w dobie pandemii życie wielu ludzi jest zagrożone. Koronawirus rozprzestrzenia się lotem błyskawicy – co właśnie stało się wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Od kilku tygodni pracownicy DPS są zamknięci wraz z mieszkańcami w Domu, odizolowani od swoich rodzin i bliskich. Dzielnie opiekują się pensjonariuszami, a w swoją pracę wkładają całe serce. Każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie, by pomagać innym.


Aby ich wesprzeć w tej trudnej sytuacji, społeczność naszej szkoły uruchomiła dwie inicjatywy:

 

      17 kwietnia 2020r. o godz.18.00 odbyło się szkolenie on-line dla rodziców w ramach projektu „Przedszkole dla każdego” (projekt realizowany od kwietnia 2019 r.). W tym celu została utworzona grupa prowadzących i rodziców na Skypie. Tematami były: 1) Rozwój dziecka w wieku przedszkolnym- istota zabawy, który omówiła p. Tamara Furka- terapeuta pedagogiczny, 2) Gimnastyka buzi i języka- p. Kamila Welens-Perekitko- logopeda i 3) Zasady dobrego wychowania- p. Elwira Żukowska- socjoterapeutka. Wszyscy prowadzący szkolenie prowadzili także zajęcia z dziećmi w ramach realizowanego projektu: zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, logopedię i zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno- społeczne. Wcześniej na przełomie listopada/grudnia odbyło się także szkolenie dla rodziców, ale w salach szkolnych. Każdy ze specjalistów prowadził je oddzielnie i w formie warsztatowej. Celami przeprowadzenia takich szkoleń były: właściwe wspieranie edukacji i rozwoju dzieci, umiejętne reagowanie na pojawiające się problemy, motywowanie dzieci do rozwijania pasji i zainteresowań oraz przygotowanie rodziców do samodzielnej i świadomej pracy w domu. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i udział w obu szkoleniach.

 

     Dnia 21 II 2020 r. na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie odbył się wojewódzki konkurs przedmiotowy z historii, organizowany przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora oświaty w Olsztynie. Naszą szkołę reprezentował Ksawery Kalinowski-Wanago z klasy VIII, który otrzymał tytuł Laureata. Gratulujemy sukcesu.