Wiemy, że w dobie pandemii życie wielu ludzi jest zagrożone. Koronawirus rozprzestrzenia się lotem błyskawicy – co właśnie stało się wśród pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie. Od kilku tygodni pracownicy DPS są zamknięci wraz z mieszkańcami w Domu, odizolowani od swoich rodzin i bliskich. Dzielnie opiekują się pensjonariuszami, a w swoją pracę wkładają całe serce. Każdego dnia narażają swoje zdrowie i życie, by pomagać innym.


Aby ich wesprzeć w tej trudnej sytuacji, społeczność naszej szkoły uruchomiła dwie inicjatywy:

 


1. "Coś słodkiego dla pokrzepienia serc"- miała na celu zbiórkę słodyczy, bo o to nas poprosili pracownicy DPS. Dodatkowo, za zebrane pieniądze, zakupiono także 500 sztuk rękawiczek jednorazowych. Przekazane zostały także maseczki i środki odkażające.


2. " Laurka dla Bohatera"- uczniowie wraz z rodzicami, wychowawcami klas stworzyli piękne laurki opisujące trud pracy "na pierwszym froncie"i złożyli serdeczne podziękowania również tym, którzy każdego dnia szczególnie narażeni są na niebezpieczeństwo- ekspedientki, kasjerki, inni pracownicy marketów, sklepów, aptek. Piękne laurki dostarczyliśmy zatem również kierownikom sklepów, aby przekazali życzenia i karty swoim pracownikom."Czyny mówią więcej, niż słowa"- Jesteśmy z Wami myślą, sercem, duchem ...


Uczniowie i pracownicy
Szkoły Podstawowej w Kruszewcu