Dzień Dziecka w Kruszewcu     W tym dniu uczniowie klas I-VIII Szkoły Podstawowej w Kruszewcu bawili się wspaniale.
Starsi uczestniczyli w grze terenowej przygotowanej przez nauczycieli.
Pierwszym punktem dnia było rozdanie nagród za systematyczną zbiórkę surowców wtórnych oraz stypendiów ufundowanych przez Radę Rodziców uczniom klas IV-VIII osiągającym wysokie wyniki w nauce. Gratulujemy!
Następnie uczniowie wraz z wychowawcami klas rozpoczęli grę terenową. Każda z drużyn miała do zaliczenia siedem wyznaczonych miejsc na terenie Karolewa. Tam czekały na nich do rozwiązania krzyżówki, rebusy, puzzle . W niektórych miejscach należało się wykazać wiedzą z j. angielskiego , j. polskiego czy matematyki. Nie zabrakło też atrakcji sportowych. Ostatnim miejscem spotkania gry terenowej był Orlik. Tutaj uczniowie ustawili się tworząc hasło „Dzień Dziecka”, które zostało utrwalone na zdjęciu. Natomiast młodsi uczniowie również w tym dniu mieli mnóstwo niezapomnianych wrażeń.


Klasy 2b i 3a udali się na wycieczkę do szkółki leśnej w Srokowie. Tam uczyły się obserwować przyrodę. Poznali funkcje lasu, jego budowę, zależności pokarmowe występujące w lesie, oraz niektóre gatunki drzew iglastych i liściastych. Na polanie bawili się i odpoczywali. Przy ognisku dobrze się posilili. Wizyta w Nadleśnictwie Srokowo była okazją do rozbudzania zainteresowań przyrodą, wzbogacania wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u dzieci. Klasy Ia i Ib poznały tajemnice „Wilczego Szańca” podczas pobytu w Gierłoży. Pozostali uczniowie, którzy pozostali w szkole brali udział w zabawach zorganizowanych przez nauczycieli. Atrakcji nie zabrakowało. Mydlane bańki, przeciąganie liny i gra w piłkę przyciągały jak magnes.


Po tak fascynującej i pełnej emocji zabawie przyszedł czas na posiłek. Uczniowie klas IV-VIII dołączyli do pozostałych uczniów w Kruszewcu, gdzie mogli posilić się na grillowaną kiełbaskę, ufundowaną przez Radę Rodziców, słodkim pączkiem ufundowanym przez Piekarnię Mistrza Jana w Biedaszkach oraz owocowym sokiem. Takiego dnia pełnego wrażeń nie da się zapomnieć. Taki dzień jest bardzo ważnym dniem w życiu każdego dziecka bowiem idąc za słowami Janusza Korczaka warto pamiętać, że „Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż „ – słowa, które stały się wspólnym hasłem krzyżówki matematycznej rozwiązanej podczas gry terenowej przez uczniów kl. IV-VIII.