kamera      W dniach 25-28.05.2021 r. w świetlicy w Pręgowie odbywają się warsztaty filmowe w ramach projektu „Animacja filmowa w drodze”. Głównym celem projektu jest edukacja filmowa z zakresu edukacji plastycznej, produkcji filmu dokumentalnego, animowanego i fabularnego.
Projekt pt. „Animacja filmowa w drodze” jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu operacyjnego Edukacja Kulturalna którego producentem wykonawczym jest Studio Filmowe EGoFILM Ewelina Gordziejuk z Warszawy.

Konkurs na Rodzinną Palmę Wielkanocną     Pomysłowe i kolorowe palmy, zrobione własnoręcznie przez Mieszkańców Gminy Kętrzyn to dowód na to, że wielopokoleniowa tradycja jest podtrzymywana. Z ogromną przyjemnością pragniemy ogłosić wyniki konkursu „Rodzinna Palma Wielkanocna”:

I miejsce – Magdalena, Łucja, Alicja Koper
II miejsce – Stanisława Szara z córką Weroniką oraz wnuczkami Hanią, Olą i Madzią
III miejsce – Jacek, Agata, Renata Radziwoniukowie

 

 

Światowy Dzień Śniegu     Po raz pierwszy świętowaliśmy dzień śniegu przypadający 17 stycznia. Z tej okazji Radna Gminy Kętrzyn Serafina Biała zorganizowała dla dzieci i młodzieży konkurs na budowlę ze śniegu. Była to zachęta dzieci do spędzenia atrakcyjnego i radosnego czasu na śniegu, wzięcia udziału w zabawie, konkursie jednym słowem - cieszenia się zimą. Tegoroczna pierwsza edycja w związku z obostrzeniami covidowymi odbyła się głównie w przestrzeni podwórka domowego.

Prezenty dla mieszkańców DPS     W dniu dzisiejszym Paweł Bobrowski – Wójt Gminy Kętrzyn wraz z Elfami z Gminnego Ośrodka Kultury w Kętrzynie przekazał do Domu Pomocy Społecznej w Kętrzynie 75 świątecznych upominków pełnych magii i ciepłych życzeń, które zostały przygotowane przez dzieci ze świetlic wiejskich z terenu gminy oraz opiekunów z GOK w Kętrzynie.
W DPS w Kętrzynie mieszka 75 osób, które oprócz często słabego zdrowia zmagają się z samotnością. A teraz w czasie pandemii świat zupełnie ograniczył ich do własnych pokoi. Przez podarowanie niewielkich własnoręcznie wykonanych prezentów okazujemy, że o nich pamiętamy.

Dzieci na kręgielni     Po długiej przerwie z radością wznowiliśmy działalność Świetlicy Wiejskiej w Mażanach. Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności - stosując się do wytycznych - na nowo rozpoczęliśmy długo wyczekiwane zajęcia świetlicowe. W ostatnim czasie zachodzi dużo zmian, głównie w związku z trwającą pandemią, ale nie tylko! Zmiany nastąpiły również w naszej świetlicy, ponieważ od października realizujemy "tematyczne soboty". Każda sobota będzie wyjątkowa, ciekawa i twórcza. Będą odbywały się m.in. zajęcia kulinarne, plastyczne, edukacyjne, muzyczne, a także inne które bedą na bieżąco organizowane wedle życzeń osób odwiedzających świetlicę. Jedną z tematycznych sobót mamy już za sobą. Postanowiliśmy spędzić ją nieco inaczej, ponieważ udaliśmy do kętrzyńskiej kręgielni w City Club.