2 czerwca 2017 r. to był niezwykle "gorący" czas dla społecznosci szkolnej naszego gimnazjum. O godzinie 13.00 ruszyła kolejna- IV.już- edycja wyborów Miss i Mistera Gimnazjum Gminnego w Karolewie.
Wielkiego otwarcia imprezy dokonali niezastąpieni - p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.

Do konkursu przystąpiło 7 par uczniów :

 

     W tym roku szkolnym już po raz ósmy odbył się w murach naszego gimnazjum Festiwal Piosenki Angielskiej. Celem konkursu jest propagowanie nauki języka angielskiego poprzez formę piosenki oraz promowanie aktywności twórczej wśród młodzieży. Uczniowie zaprezentowali utwory w dwóch kategoriach: soliści i duety. Jury konkursowe oceniało dobór i stopień trudności repertuaru, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.


A oto nagrodzeni i tytuły utworów, które zaprezentowali:

     Lubimy swoją krainę, która przyciąga wyjątkowym pięknem, zielenią lasów i łąk, błękitem jezior i rzek. Dlatego 15 czerwca o 8.30 wraz z wychowawczynią Tamarą Furką wyruszyliśmy na spływ kajakowy Krutynią, by podziwiać "zasoby" rezerwatu przyrody i odreagować szkolne stresy.
Wycieczka była bardzo udana. Mimo że na początku wyprawy zaczął padać deszcz, nie zniechęcił nas i z zapałem zwodowaliśmy kajaki. Potem szybki kurs obsługi kajaka i właściwego użycia wioseł, który przeprowadził ratownik-p. Sebastian i... witaj przygodo.

     Rodzina- tu wszystko się zaczyna - to tytuł projektu edukacyjnego, którego realizacji podjęli się uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią - Tamarą Furką.
Pięknego popołudnia, 13 czerwca, o godz. 16.00 w sali lustrzanej gimnazjum rozpoczęła się uroczystość, na którą zostali zaproszeni rodzice, dziadkowie, dyrekcja i nauczyciele.
Młodzież pod kierunkiem wychowawczyni przygotowała montaż, na który składały się: wyjaśnienie pojęcia rodzina, historyczny rys ukazujący obraz rodziny w różnych dziełach prozatorskich na tle epok, prezentacja multimedialna- Rodzina w malarstwie, liryczne refleksje w wykonaniu uczniów dotyczące relacji w rodzinie, multimedialny album klasy IIb- Wczoraj i dziś, wokalne popisy dziewcząt w piosenkach dotyczących tematu, kabaretowe ujęcie pewnej wywiadówki i podziękowania rodzicom za ich trud włożony w wychowanie swoich pociech.

      Kontynuując tradycję corocznych wyjazdów na biwaki sportowo-integracyjne, w tym roku klasy sportowe z Gimnazjum z Karolewa w dniach 23-25 maja przebywali na biwaku w Rynie w ośrodku wypoczynkowym „Wichrowe Wzgórza”. Wspaniała pogoda pozwoliła w pełni zrealizować zaplanowany program. Oprócz wycieczek do miasta , ogniska i tańców na parkiecie, nie zabrakło aspektu sportowego. W pierwszym dniu rozegraliśmy na Orliku towarzyskie mecze z „ miejscowymi”, które zdecydowanie wygraliśmy. Następnego dnia czekał na nas przeciwnik, który był o wiele bardziej wymagający. Drużyna złożona z kl. III a i druga połączona z kl. I a i II a łatwo pokonała juniorów Pogoni Ryn, natomiast sparing z seniorami Pogoni zakończył się niewielką przegraną.