Kontynuując tradycję corocznych wyjazdów na biwaki sportowo-integracyjne, w tym roku klasy sportowe z Gimnazjum z Karolewa w dniach 23-25 maja przebywali na biwaku w Rynie w ośrodku wypoczynkowym „Wichrowe Wzgórza”. Wspaniała pogoda pozwoliła w pełni zrealizować zaplanowany program. Oprócz wycieczek do miasta , ogniska i tańców na parkiecie, nie zabrakło aspektu sportowego. W pierwszym dniu rozegraliśmy na Orliku towarzyskie mecze z „ miejscowymi”, które zdecydowanie wygraliśmy. Następnego dnia czekał na nas przeciwnik, który był o wiele bardziej wymagający. Drużyna złożona z kl. III a i druga połączona z kl. I a i II a łatwo pokonała juniorów Pogoni Ryn, natomiast sparing z seniorami Pogoni zakończył się niewielką przegraną.


Podsumowując, można powiedzieć, że był to bardzo udany wyjazd, mający przede wszystkim na celu zintegrowanie klas co się w pełni udało. W końcu w gimnazjalistach „bałkańska w żyłach płynie krew”. Była zabawa, było głośno, było radośnie. A z rozmów jakie przeprowadziliśmy po zakończeniu biwaku, wynikało, że jedynym mankamentem naszego pobytu był zbyt krótki okres jego trwania.


Opiekunowie biwaku , Grzegorz Mackiewicz, Ryszard Tęcza, Marek Bazyluk i Jarosław Wanago dziękują wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę, no i za te nieprzespane noce . Dziękujemy również wójtowi Gminy Kętrzyn p . Pawłowi Bobrowskiemu za udostępnienie autokaru.