Dzień Dziecka w Koczarkach, przeciąganie liny     Dzień Dziecka w Koczarkach miał miejsce 20 czerwca 2021r. Na ten dzień przewidziano wiele atrakcji: dmuchane zjeżdżalnie, gipsowe figurki do pokolorowania, balony do tworzenia różnych rzeczy.Była też wata cukrowa , popcorn, słodycze. Ogromną radość sprawiła Straż Pożarna z Karolewa, która przyjechała z wielkim zapasem wody. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem strażackim, a także schłodzić się próbując sił przy wężu. Bardzo dziękujemy!
Przechadzający się tygrysek przypadł dzieciom do serduszka i każde chciało mieć z nim zdjęcie.

Dzień Dziecka w Nakomiadach     Sobota, 12 czerwca 2021r. w Nakomiadach odbył się Dzień Dziecka. Zebraliśmy się tego dnia na placu przy Altanie. Dzieci miały spory wybór atrakcji. Jedną z ciekawych były dmuchane zjeżdżalnie i zamki. Każde dziecko mogło wielokrotnie skorzystać z dmuchańców.
Niespodzianką był wóz Strażacki, do którego można było wsiąść, popatrzeć na różnego rodzaju sprzęt do ratowania życia. Niektórzy spróbowali przebiec przez kurtynę wodną. Fajną radość dla dzieci i rodziców sprawiły konkurecje i zabawy. Rysunek na czas, taniec na kartkach, bieg kelnera czy chusta animacyjna. Można było usmażyć kiełbaskę w ognisku, pojeść gofry z truskawkami, watę cukrową czy też napić się kompotu. Dzieciaczki łapały banki mydlane, wypuszczane ze specjalnego urządzenia.

Dzień Rodziny w Pręgowie      Obchody Dnia Rodziny to wyśmienita sposobność do przypomnienia sobie jak istotna jest rodzina. Z tej okazji 12 czerwca 2021 r. świetlica oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Pręgowie byli organizatorami tego święta.
Po pandemicznej przerwie nareszcie mogliśmy wspólnie spędzić czas. Program przewidywał liczne potyczki sportowe, gry, zabawy oraz grilla. Jednak tego dnia pogoda zrobiła nam psikusa. Niestety musieliśmy zrezygnować z wielu zaplanowanych punktów. Konkurencje i zabawy przenieśliśmy na późniejszy termin.

Zajczek w sołectwie Wilkowo     W obecnych czasach, kiedy świat boryka się z pandemią nawet czas przedświąteczny nie cieszy jak dawniej. Ważna staje się chociaż odrobina optymizmu każdego dnia. Święta Wielkanocne niosą nam wszystkim nadzieję na lepsze jutro i wiarę w dobro, które jest w nas.
Potwierdzeniem tych słów była akcja zorganizowana w sołectwie Wilkowo. Inicjatorką akcji była Sołtys Wilkowa pani Barbara Bukowska która już po raz drugi przygotowała upominki świąteczne dla starszych mieszkańców sołectwa Wilkowo.
Uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej w Wilkowie pod kierunkiem pani Jolanty Adamkowicz (nauczycielki tejże szkoły) wykonali drewniane zajączki. Powstały one na pozalekcyjnych zajęciach artystycznych, w trakcie których dzieci przygotowały 60 zajączków wg pomysłu pani Jolanty Adamkowicz.

Wspólne serce akcja KGW Karolinki      Walentynki to czas, gdy możemy w sposób szczególny i symboliczny okazać sobie miłość, przyjaźń, troskę, serdeczność i sympatię - słowem okazać sobie Serce❤️
Staramy się robić to najczęściej, jak tylko jest to możliwe - okazywać serce wszystkim naszym Sympatykom i Mieszkańcom naszego Sołectwa. W zamian otrzymujemy tak wiele dowodów sympatii, tyle ciepłych słów i wsparcia we wszystkich naszych działaniach, że nie sposób wyrazić naszej wdzięczności. Jesteście Państwo wyjątkowymi odbiorcami wszystkiego, co my Karolinki proponujemy, za co najserdeczniej dziękujemy.
Pomysł na zakup sołeckiego Serca na plastikowe nakrętki przyjęliście Państwo z tak dużym entuzjazmem i chęcią pomocy, że czujemy się wręcz wzruszone.

     Czerwony kosz w kształcie serca ♥️♥️♥️ pojawił się dzisiaj w centrum Nowej Wsi Kętrzyńskiej w Gminie Kętrzyn.
Pojemnik przeznaczony jest do zbierania plastikowych nakrętek. Mogą to być nakrętki np po napojach, sokach, mleku, jogurtach oraz chemii gospodarczej, płynach, szamponach.

Wielki kosz na nakrętki to nie tylko proekologiczne przedsięwzięcie, ale przede wszystkim podanie pomocnej dłoni potrzebującym.
Nakrętki zostaną przeznaczone dla TPD Koło Pomocy Dzieciom O Niepełnej Sprawności Ruchowej w Kętrzynie.

      Dawno, dawno temu... A właściwie nie tak dawno, bo w ubiegłą sobotę ? W sali gimnastycznej, czyli w zamku królewskim odbył się bajkowy bal karnawałowy przy udziale Króla, Królówej, postaci ze wszystkich chyba znanych bajek oraz zaproszonych gości, czyli Pani Sołtys Marty Rutkowskiej, Pani Radnej Leokadii Kajcińskiej, Pani Wicedyrektor Anny Pawluczuk, Pani Inspektor oświaty Anny Abramowicz, Pani Dyrektor GOK Marty Szmyd, a także Pana Wójta Pawła Bobrowskiego, którym serdecznie dziękujemy za przybycie ???
Zabawa rozpoczęła się nie inaczej, jak bajką. Na scenie zaprezentowały się dzieci z naszego Sołectwa wraz z Gospodyniami "Karolinkami". Mimo ogromnej tremy, bajka została wiernie odtworzona. Był prawdziwy Król i prawdziwa Królowa, była prześliczna Śnieżka i przystojny książę na pięknym rumaku, było gadające lusterko, zatrute jabłko, 7 wspaniałych krasnoludków i dwie czarujące narratorki. A po szczęśliwym zakończeniu było... huczne wesele! Muzyka, tańce, zastawione stoły, zabawy, konkursy, nagrody i prezenty dla wszystkich dzieci. Było głośno i było radośnie!