10:50. Na korytarzach niezły rumor - wszyscy się krzątają, pytają, o coś proszą, w tle muzyka... Pani Ania rozdziela ostatnie zadania, p.Marta dopina na ostatni (przysłowiowy) guzik elementy "układanki" ...- to nie sceny z jakiegoś filmu sf, tylko ostatnie chwile przed wielkim otwarciem.

To już trzecia odsłona wyborów Miss i Mistera Gimnazjum Gminnego w Karolewie!

20.05.2016 r. o godz.11:00, gdy już wszyscy goście, widzowie i jury zajęli swoje miejsca w sali gimnastycznej, nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, którą i tym razem poprowadzili: p. Dorota Syhłowyj i p. Janusz Mazurkiewicz.

 

 

Do konkursu przystąpili uczniowie klas drugich i trzecich:

 1. Martyna Grabias i Patryk Ptak
 2. Sandra Mejcz i Marcin Skwara
 3. Aneta Schielke i Konrad Deryło
 4. Magdalena Kazimianiec i Patryk Chojnicki
 5. Izabela Jarmołowicz i Jakub Kalisz
 6. Wiktoria Jagielska i Mateusz Buczel
 7. Patrycja Ptak i Sylwester Szuchalski
 8. Wiktoria Fiedorowicz i Wojciech Karasik
 9. Ewelina Wysocka i Dawid Gajlewicz
 10. Amanda Filipczuk
 11. Zuzanna Wiśniewska
 12. Weronika Milewska

Kandydaci startowali w trzech kategoriach: Miss i Mister Szkoły, Miss i Mister Publiczności oraz Miss i Mister Foto.

Najpierw każdy uczestnik dokonał prezentacji swojej osoby. Niektóre wypowiedzi były poważne, inne- dość zabawne. Stres - każdy chciał wypaść jak najlepiej. Potem nastąpiły cztery odsłony, w których uczestnicy konkursu mogli zaprezentować się w stylizacjach: "na luzie", sportowej-bo "w zdrowym ciele zdrowy duch", szkolnej i galowej.

 

Kolejne wyjścia były przeplecione występami gości, a także uczniów naszej szkoły. W solowych popisach wystąpili: Dominika Siwek (absolwentka naszej szkoły), Miłosz Babiński oraz grupa wokalna pierwszoklasitek, które przygotowała p. Monika Grudzińska. Swoje niezwykłe umiejętności jazdy na rolkach zaprezentowali także chłopcy z zespołu Blue Bear , a niezły popis breakdance dały Młode Wilki.

 

Po burzliwej naradzie jury wyłoniono zwycięzców. Liczarki sprawnie przeliczyły wszystkie głosy, także te oddane przez publiczność. Wyniki przedstawiają się następująco:

 

 • Miss Szkoły została Sandra Mejcz – otrzymała oprócz korony wspaniałą kreację ufundowaną przez p. Bogusława Uliasza;
 • Misterem Szkoły został Jakub Kalisz– otrzymał nagrodę główną – elegancki garnitur ufundowany przez p. Przemysława Kędzierskiego;
 • Tytuł Miss Foto zdobyła Izabela Jarmołowicz, zaś Misterem Foto został Marcin Skwara- laureaci otrzymali w nagrodę profesjonalną sesję fotograficzną ufundowaną przez znakomitego fotografa p. Lucjana Mikulskiego;
 • W kategorii FOTO wyróżniono także Wiktorię Fiedorowicz;
 • Miss Publiczności została Izabela Jarmołowicz natomiast Misterem Publiczności okrzyknięto Jakuba Kalisza – laureaci otrzymali m.in.w nagrodę bony na zakupy.
 • Dodatkowo chłopcy otrzymali także od p.Kędzierskiego eleganckie spodnie, koszule, krawaty i paski zaś dziewczęta- wyszukane hawajskie koszule. To jednak nie wszystko. Laureaci otrzymali także wizyty w salonach fryzjerskich, kosmetycznych oraz gabinecie dentystycznym, wejściówki na kręgle i bony na zakupy. Gratulujemy!

Należy dodać, że pozostali uczestnicy konkursu również otrzymali dość atrakcyjne nagrody pocieszenia.

Wszystkie upominki i nagrody można było ufundować dzięki hojności: p. Jadwigi Nowińskiej- Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, p. Magdaleny Wawer- stomatologa szkolnego i Małgorzaty Sienkiewicz, Jana Osiki-Natalia, Justyny Radziwon i Pawła Wyszomirskiego- salon fryzjerski, Grzegorza Kamińskiego -Logos, Agnieszki i Dariusza Świdrów-Generali, Andrzeja Szczurko, Adama Syhłowyj, Romualda Michalaka, Mariana i Ryszarda Pędzich, ZNP, Agaty Radziwon- gabinet kosmetyczny, Iwony Stapurewicz-Salon Urody, Marcinowi Chwale – salon fryzjerski.

 

Nasze poczynania wsparli także radni Gminy Kętrzyn: Andrzej Sienkiewicz, Ireneusz Żukowski, Renata Olechnowicz, Teresa Juchniewicz, Iwona Rałowiec, Tadeusz Deptuła, Jadwiga Bazyluk i Beata Bohdanowicz oraz księgarnia Verso, Księżycowy Dworek, ochrona Dogmat z Elbląga, Drogeria Niskich Cen w Kętrzynie, Agnieszka Pucyk, Agnieszka Roszig- Stowarzyszenie Mazurska Kosaczewina, Bronisław Goździewski, Stanisław i Bożena Mackiewicz.

 

Poczęstunek dla młodzieży i gości ufundowali: p. Jan Nowak -Piekarnia Mistrza Jana, p. Mirosław Milewicz- hurtownia spożywcza, Krzysztof Sznurkowski-LOCO oraz rodzice. Całość koordynowała niezastąpiona p.Barbara Wójcik, którą dzielnie wspierali pracownicy obsługi naszej szkoły-p. Jolanta Cilulko-Bulowska, Hanna Wołkowska, Halina Białucha,Grażyna Iwańczyk, Janina Pusz i Wojciech Sobczuk.Wszyscy wyżej wymienieni otrzymali miano Przyjaciela Gimnazjum Gminnego w Karolewie, a my z całego serca w imieniu społeczności szkolnej Im dziękujemy.

Organizatorami, którzy kilka tygodni wspierali uczniów na próbach i w trakcie imprezy, byli: Janusz Mazurkiewicz, Marta Pupel, Anna Micuk, Dorota Syhłowyj i Tamara Furka. Szczególne podziękowania składamy także Dyrektorowi gimnazjum-p. Jerzemu Pruszyńskiemu- za ogromne wsparcie i pomoc w realizacji projektu. Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał od pana dyrektora pamiatkową koszulkę z nadrukiem- ze swoją podobizną.

 

Na zakończenie- po sesji fotograficznej - uczestnicy imprezy udali się na zasłużony poczęstunek.

Gratulujemy jeszcze raz i laureatom, i wszystkim uczestnikom determinacji, bo... marzenia mogą się przekształcić wrzeczywistość.