Lubimy swoją krainę, która przyciąga wyjątkowym pięknem, zielenią lasów i łąk, błękitem jezior i rzek. Dlatego 15 czerwca o 8.30 wraz z wychowawczynią Tamarą Furką wyruszyliśmy na spływ kajakowy Krutynią, by podziwiać "zasoby" rezerwatu przyrody i odreagować szkolne stresy.
Wycieczka była bardzo udana. Mimo że na początku wyprawy zaczął padać deszcz, nie zniechęcił nas i z zapałem zwodowaliśmy kajaki. Potem szybki kurs obsługi kajaka i właściwego użycia wioseł, który przeprowadził ratownik-p. Sebastian i... witaj przygodo.

W połowie trasy wyszło piękne słoneczko, a woda mieniła się kolorami tęczy. Łabędzie z małymi łabędziątkami tworzyły wyjątkowy klimat , a żółte nenufary wyglądały na wodzie jak puszyste dywaniki. Do tego można było wsłuchać się w śpiew ptaków. Cudnie. Nie byliśmy oczywiscie jedynymi uczestnikami spływu. Na rzece spotykaliśmy co jakiś czas łodzie z turystami i kolorowe kajaki. Trzeba było uważać, by nie wpaść na kogoś lub na coś.


Meta była w Rososze, gdzie odpoczywaliśmy, piekąc kiełbaski przy ognisku. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Pieckach na pyszne lody. Do szkoły wróciliśmy pełni emocji i pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że wrócimy tam jeszcze...