Mimo że jest ,,zima’’ w piłce nożnej mamy teraz ,,sezon ogórkowy’’. Ligi halowe zakończyły się, a do rundy wiosennej na boiskach pozostało jeszcze kilka tygodni.
Warto kilka zdań napisać o Wilczku, który w kwietniu osiągnie pełnoletniość – 18 lat istnienia.
20 marca 2002 roku w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyło się zebranie założycielskie klubu. Zgodnie z wymogami klub może utworzyć minimum 15 pełnoletnich osób.


W zebraniu założycielskim uczestniczyło 17 osób:
- 11 nauczycieli SP Wilkowo;
- 3 pracowników Szkoły;
- Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Łubiarz;
- Tata dwóch zawodników – tenisistów stołowych Pan Jan Szuchalski;
- przedstawiciel zawodników – Kamil Książek.


25 kwietnia 2002 roku Klub został zarejestrowany w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie i rozpoczął działalność. Jesienią 2002 roku Wilczek przystąpił do rozgrywek III ligi tenisa stołowego mężczyzn.
Chłopcy grali w lidze przez dwa lata, ale największe sukcesy odnosili młodzicy. Medale mistrzostw województwa zdobywała drużyna dziewcząt /Paulina Traczyk i Patrycja Kondysiak/, oraz drużyna chłopców /Dawid Szuchalski i Piotr Chmielewski/.
W czerwcu 2004 roku grupa byłych wilkowskich uczniów zaproponowała dyrektorowi szkoły otworzenie drugiej sekcji w Wilczku, sekcji piłki nożnej. Szybkie pismo zgłaszające Wilczka do B-klasy i już we wrześniu pierwsze mecze, które były rozgrywane na boisku w Karolewie. Natomiast treningi piłkarzy Wilczka odbywały się w Bezławkach.
Sekcja piłki nożnej Wilczka to ewenement na skalę kraju. Drużyna należy do wąskiej grupy zespołów, które notowały awanse, natomiast nigdy nie było spadku!

W 2012 roku w Wilczku została otworzona kolejna sekcja – piłka siatkowa mężczyzn. Chłopcy grali dwa lata w III lidze, następnie pozdawali matury i … rozjechali się po Polsce.


Od 2014 roku ruszyła sekcja siatkówki dziewcząt. Praca od podstaw z dziewczynkami 9-10 letnimi szybko przyniosła efekty. Zaczęło się od medali mistrzostw województwa ,,kinderek’’ – Oliwia Kuberska i Kasia Olszewska. Następnie coraz lepsze wyniki w lidze młodziczek i po ukończeniu wieku młodzik kontynuacja siatkarskiej przygody w SMS Ostróda.
Wilczek jest klubem amatorskim. Istnienie i działalność zawdzięcza pasjonatom, którzy poświęcają swój czas i serce dla dzieci i młodzieży Gminy Kętrzyn.
Sekcję tenisa stołowego prowadził Jarosław Charkot.


Sekcję piłki nożnej prowadził Marek Pepławski i Jarosław Wanago. Obecnie prowadzi drużyny Rafał Sokołowski.
Sekcję siatkówki prowadzi Edward Szudzich. Od pewnego czasu pomaga Jan Niszcz.


Bardzo ważnym ogniwem wspierającym działalność Wilczka jest Gmina. Gmina Kętrzyn wspiera finansowo Klub, w którym obecnie trenuje około 100 osób.
Wszystkich mieszkańców Gminy Kętrzyn zachęcamy do śledzenia poczynań zawodników Wilczka z trybun i w internecie!