W minionym tygodniu uczniowie z Wilkowa wzięli udział w "maratonie" zawodów sportowych. Mowa tu o 3 finałowych rozgrywkach w 3 odrębnych dyscyplinach sportowych.

Pierwszymi zawodami był finał wojewódzki w piłce nożnej 6 osobowej na orliku z cyklu "Moje boisko orlik 2012", który odbył się w Ełku 19 listopada. W tym turnieju oprócz Wilkowa udział wzięły ekipy z Ełku, Nidzicy i sąsiedzi z Kętrzyna. Tu musieliśmy uznać wyższość rywali zajmując 4 miejsce, ale dotarcie do finału można było już uznać za spory sukces.

Następnego dnia czyli 20 listopada udaliśmy się do Kętrzyna na finał powiatowy w "kosza". Tam na nas czekały drużyny z SP 4 oraz SP 1, z którymi bez większych problemów chłopcy poradzili sobie wygrywając 31:12 (SP 4) oraz 39:13 (SP 1).

Ostatniego, 3 dnia "maratonu" (21.11) zawodnicy Wilkowa udali się do Barcian na finał powiatowy w piłce nożnej halowej. Mimo zmęczenia fizycznego oraz psychicznego (przed wyjazdem na zawody chłopcy przez 1,5 godziny pisali próbny egzamin z matematyki) spóźnieni dotarli na hale gdzie już czekali na nich rywale z Korsz, Reszla oraz Kętrzyna. Podobnie jak dzień wczesniej, Wilkowo nie zaznało porażki wygrywając na wstępie z Reszlem 6:1, Korszami 3:1 oraz z Kętrzynem również 3:1.

 

Drużynę w tym "maratonie" reprezentowali: Gabriel Kajak, Kacper Kasprzak, Damian Ptak, Łukasz Ogłodzinski, Dominik Werbanowski, Fabian Pigocki, Tomasz Makarewicz oraz Krystian Jacewicz.