Wspólne zdjęcie uczniów z Wicestarostą Przewodniczącą Rady Powiatu oraz właścicielem muzeum     1 czerwca z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas II,III, IV i V ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach odwiedzili Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni. Celem wycieczki oprócz integracji zespołów klasowych, była nauka obcowania z przyrodą oraz poznanie zabytków kultury regionalnej.
Dzień rozpoczął się od prawdziwej lekcji przyrody. Uczniowie mieli do pokonania 3-kilometrowy dystans przez las. Leśna wędrówka była doskonałą okazją, aby przypomnieć sobie, jak należy zachowywać się na łonie natury. Uczniowie próbowali rozpoznawać mijane rośliny oraz wsłuchiwać się w odgłosy natury.


Po dotarciu na miejsce rozpoczęli zwiedzanie muzeum, w którym znajdują się niezwykłe eksponaty: meble, sprzęty gospodarcze i maszyny rolnicze z lat 1815-1945. Uczniowie zobaczyli, jak w okresie przedwojennym wyglądała kuchnia, łazienka czy sypialnia. Ogromne wrażenie zrobiły na nich stare sprzęty, np. pralka tara, czy drewniana lodówka. Oglądanie eksponatów połączone było z ciekawymi opowieściami p. Aleksandra Puszko – właściciela muzeum.


Po „żywej” lekcji historii czekała na uczniów niespodzianka: ognisko i smaczne kiełbaski. Miłym zaskoczeniem była również wizyta pana Andrzeja Lewandowskiego – Wicestarosty Kętrzyński oraz pani Urszuli Baranieckiej – Przewodniczącej Rady Powiatu w Kętrzynie, którzy przybyli do dzieci z życzeniami i słodkościami.
W pięknych okolicznościach przyrody, uczniowie zjedli posiłek, wybiegali się na świeżym powietrzu i z nowym bagażem doświadczeń ruszyli w drogę powrotną do szkoły.
Dziękujemy właścicielom Muzeum Ziemi Mazurskiej w Owczarni za wspaniałą gościnę. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Elżbieta Mackiewicz, Katarzyna Łopacka, Kamila Matjasik oraz Olga Wanago.