BEZPIECZNE WAKACJE zdjęcie grupowe     Przed wakacjami, 22.06. 2021 r. naszą szkołę odwiedzili funkcjonariusze policji, Pani Justyna Śpiewak i Pan Robert Żyrkowski, aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego zachowania się podczas letniego wypoczynku.
Wielu uczniów spędza wakacje w domu, często bez opieki dorosłych. W grupie rówieśników nie trudno o nieodpowiedzialne i nieprzemyślane zabawy, które mogą skończyć się tragicznie. Dlatego podczas spotkania, policjanci przybliżyli dzieciom i młodzieży ogólne zasady właściwego zachowania w miejscu spędzania wolnego czasu, zasady bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci przestrzegali uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa, oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku. Wszyscy utrwalili sobie zasady poruszania się na drodze i właściwego przechodzenia przez jezdnię; zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych; jak bezpiecznie i prawidłowo jeździć rowerem oraz jak zachować bezpieczeństwo w domu podczas nieobecności rodziców; jak rozważnie korzystać z kąpielisk w okresie wakacji.
Funkcjonariusze przypomnieli uczniom również o tym, jak zachować się w sytuacjach trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi.
Dziękujemy Pani Justynie i Panu Robertowi za cenne rady i życzymy wszystkim udanych wakacji!