Uroczyste pasowanie na ucznia       15 X 2020 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. Ślubowanie w naszej szkole to już długa tradycja. W tym roku też nie mogło jej zabraknąć, pomimo obostrzeń ze względu na pandemię. Po raz pierwszy od lat pierwszakom podczas ślubowania towarzyszyli jedynie rodzice. I to oni w ten dzień byli wsparciem dla swoich dzieci.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek i recytacja wierszy.  Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Wielkim ołówkiem pasowania dokonał dyrektor szkoły – Jarosław Charkot, a uczniowie zostawili w kronice odcisk swojego paluszka. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Nie obyło się również bez drobnych upominków i dyplomów, za które dziękujemy Radzie Rodziców.