W nawiązaniu do Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu przybliżenie dzieciom takich słów jak: Polska, Ojczyzna, Mazurek Dąbrowskiego itp. W związku z tym 12 października 2018 r. dzieci z grupy „Misie” i „Smerfy”odwiedziła Pani Marta K.,szeregowy rezerwy, starszy strzelec. Podczas spotkania Pani Marta opowiedziała przedszkolakom o swojej służbie i specyfice pracy żołnierza. Zaprezentowała swój mundur oraz pokazała zdjęcia z działań na poligonie. Dzieci miały możliwość przymierzyć żołnierskie nakrycie głowy i wysłuchały informacji na temat obrony narodowej. Zaprosiły Panią Martę do wspólnej zabawy i zaśpiewały piosenkę patriotyczną. Tematyka wojskowa zafascynowała zarówno chłopców jak i dziewczynki. Dziękujemy serdecznie Pani Marcie za wizytę w naszym przedszkolu.