Dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z klasy II Szkoły Podstawowej w Wilkowie wzięły udział w wycieczce do fabryki bombek „Doroszko” w Kętrzynie, która od wielu lat zajmuje się produkcją szklanych ozdób metodą tradycyjną.
W czasie warsztatów uczniowie poznali proces powstawania dekoracji choinkowych i wielkanocnych. Zobaczyli, w jaki sposób nadmuchuje się szkło, tworząc różnorodne kształty oraz zapoznali się z różnymi sposobami dekorowania wytworzonych ozdób. Każdy uczestnik otrzymał szklane jajko z odbitym na wzorniku zającem, które ozdobił wkładając do środka kolorowe piórka. Następnie dzieci miały okazję udekorować jajka własnoręcznie przy użyciu ozdobnych folii termokurczliwych i brokatu – efekty były wspaniałe.

Po oddaniu jajek do suszarni, uczniowie zwiedzili muzeum, gdzie podziwiali najpiękniejsze wyroby firmy. Był też czas na zabawę, dzieci z chęcią jeździły na konikach i tygrysach, łapały bańki mydlane oraz kręciły się na domku „karuzeli”.
Wszyscy wrócili do szkoły radośni, dumni z własnoręcznie ozdobionych jajek, które będą pięknie prezentować się na wielkanocnych stołach.