W Szkole Podstawowej w Kruszewcu świętują zwierzęta. Październik okrzyknięto miesiącem szczególnie przyjaznym zwierzakom. To dobra okazja, żeby w tym okresie odwdzięczyć się naszym pupilom za dostarczanie tylu radości i szczęścia w ciągu całego roku. W naszej szkole nie zapominamy również o osamotnionych zwierzakach, które ten czas spędzą w schronisku.
I to właśnie Światowy Dzień Zwierząt ustanowiony na konwencji ekologicznej we Florencji 4 października 1931 r. ma nam przypominać, że zwierzę nie jest rzeczą, odczuwa, i reaguje. Każdy, kto ma w domu psa, wie jak inteligentnym jest stworzeniem, niektórzy pójdą w zaparte, że rozumie dokładnie wypowiadane do niego zdania.

 

W dodatku zawsze pocieszy, nigdy się nie skarży i pozostaje wierny swojemu panu – nawet, jeżeli ten nie należy do przyjemniaczków. Pies to najwierniejszy przyjaciel, na próżno szukać lepszego kompana.
Samorząd Uczniowski w Szkole Podstawowej w Kruszewcu przeprowadził akcję zbiórki karmy dla zwierząt. Zebrano kilkadziesiąt kilogramów karmy, która została dostarczona do schroniska w Pudwągach.