W Szkole Podstawowej w Kruszewcu co roku Dzień Babci i Dziadka cieszy się dużym powodzeniem. To jedno z najbardziej ciepłych i rodzinnych świąt, przypadające na 21 i 22 stycznia. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości, ponieważ są osobami wyjątkowymi w życiu każdego wnuka, zawsze służą radą i pomocą, są czułe i opiekuńcze.

     W mroźny wtorek (21 stycznia) zaproszeni dziadkowie licznie przybyli do Szkoły, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Zgromadzonych gości serdecznie przywitała, a tym samym rozpoczęła uroczystość- p.dyrektor Olga Wanago.

 

    Następnie kochanym Babciom i Dziadkom został zaprezentowany program artystyczny, przygotowany przez uczniów klas 0-III pod kierunkiem wychowawców: Beaty Jaświn, Barbary Januszczak, Ireny Jarosik, Elwiry Żukowskiej, Barbary Wiłkowskiej i Doroty Jabłońskiej. Dzieciaki deklamowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły, a jubilaci ze wzruszeniem śledzili popisy swoich wnucząt. Tak różnorodny program artystyczny zapewnił przybyłych gości o tym, że ich wnuczęta nie tylko osiągają wysokie wyniki w nauce, ale również posiadają zdolności muzyczne, aktorskie oraz taneczne. Dzieci bardzo się starały, widać było, że miłość i wdzięczność wypełnia ich małe serduszka. Szczególnym punktem było odśpiewanie przez wszystkich wnuków tradycyjnego „ Sto lat”. Nie jednej babci i dziadkowi zakręciła się łezka wzruszenia. Oklaskom nie było końca, bo przecież wiadomo nie od dzisiaj, że właśnie wnuki są dla nich największą dumą i radością. Poza tym dzieci wraz ze swoimi wychowawcami przygotowali w klasach laurki, drobne prezenty oraz poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze, które goście jak i dzieci zapamiętają na bardzo długo.

 
      Każdego roku jest to dzień niepowtarzalny, a więc cieszmy się dziadkami, a jeśli ich już nie ma wśród nas, pomyślmy o nich ciepło, przypomnijmy wszystkie wspólnie spędzone chwile.
Foto: Beata Jaświn