18 maja 1920 roku urodził się Karol Wojtyła. Od tego dnia minęło już równo 100 lat. Z okazji tak ważnego dla Polski i świata jubileuszu uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Nakomiadach wzięli udział w V Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Tajemnicze urodziny - Świętujemy 100. urodziny św. Jana Pawła II”. Konkurs zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jana Pawła II w Kętrzynie.
Uczestnicy mieli do wykonania karty urodzinowe dedykowane Ojcu Świętemu. Z naszej szkoły do konkursu zgłoszonych zostało 14 prac. Jak się później okazało aż dwa miejsca na podium zajęły uczennice naszej szkoły - II miejsce zdobyła Blanka Gregorczyk, a III Milena Karasik.


Świętowania jednak nie ograniczyliśmy tylko do udziału w konkursie. W każdej klasie została również zorganizowana wirtualna lekcja o Janie Pawle II. Ponadto uczniowie z klas V-VIII wzięli udział w quizie Kahoot, dzięki czemu mogli sprawdzić swoją wiedzę o naszym wielkim Polaku - Karole Wojtyle.
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.