Zabawy z mieszkańcami Stumilowego Lasu„Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat”.
Renata Czajęcka


W ramach zajęć rozwijających czytanie książek uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią Ewą Bielińską zorganizowali dzień „Kubusia Puchatka”.
Dnia 22 stycznia 2021 r. uczniowie przyszli do szkoły poprzebierani za bohaterów książki A.A. Milne. Pani Ewa zapoznała dzieci krótko z historią powstania głównego bohatera i opowiedziała o gromadce jego przyjaciół: Prosiaczku, Kłapouchym, Tygrysku, Króliczku, Sowie, Kangurzycy. Następnie dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Kubuś wspaniałym przyjacielem” w oparciu o tekst A.A. Milne, w którym Kubuś pomaga znaleźć Kłapouchemu zagubiony ogon.


Pierwszaki niecierpliwie czekały na zadania . Rozpoczęły dzień od zabawy „Kto to mówi?”, w której miały dopasować kolor do bohatera. Dużo radości dostarczyła kolejna zabawa, ,Gdzie jest ogon Kłapouchego/? „Mając zakryte oczy prawie wszyscy odnaleźli i doczepiły zagubiony ogon. .Kolejnym zadaniem był quiz wiedzy o Stumilowym Lesie, z którym również świetnie sobie poradzili. Nie zabrakło także ulubionego przysmaku Puchatka - miodu. Ochotnicy w zabawie „Małe co nieco” musieli zdobyć słoiczek z miodem ukryty wśród pszczółek. Następnie na czas skosztowali tego misiowego przysmaku. Po łasuchowaniu wszyscy się gimnastykowali. Wesoło naśladowali przeskoki przez strumień, schylały się pod pniem, przechodzili po kłodzie. Zabawy były przeplatane piosenkami Kubusia Puchatka. .Dzieci naśladowały lot balonem do ula, który znajdował się wysoko na drzewie.
Na zakończenie spotkania każdy namalował ulubiony fragment z książki. Pierwszaki podjęły się ułożenia tortu składającego się z puzzli, który wyglądał apetycznie, „mniam, mniam”.
Atmosfera Stumilowego Lasu udzieliła się nam wszystkim, przez co dzień upłynął wesoło i radośnie.