Gminna Biblioteka Publiczna w Czernikach
Czerniki 9, 
11-400 Kętrzyn, tel. 089 752 29 24

Godziny pracy biblioteki
w Czernikach:

czwartek 14:00 - 19:00
piątek 9:00 - 14:00

                       

 Godziny pracy biblioteki
 filia Wopławki 
tel. 089 752 53 72:

poniedziałek 9:00 - 14:00
wtorek 14:00 - 19:00

 

     Możliwość korzystania z dostępu do Internetu codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy biblioteki i dodatkowo w godzinach pracy świetlicy wiejskiej od poniedziałku do piątku od 16.00 -19.00.

 

SYSTEM BIBLIOTECZNY MAC+: możesz przeglądać zasoby biblioteki, wyszukać książkę, zarezerwować i wypożyczyć w bibliotece. Informacje w twojej bibliotece.

       

"Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bibliotek". Fundacja Orange finansuje dostęp do internetu w bibliotece.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH w BIBLIOTECE

 

     Ponad trzy tysiące trzysta bibliotek z małych miejscowości uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek. Osiemdziesiąt osiem z nich to placówki z Warmii i Mazur. Wszystkie mają jeden cel: rozwijać się tak, by przyciągać nowych czytelników. To zadanie jednak nie jest wcale takie proste.
     Biblioteki, szczególnie w małych miejscowościach pełnią podwójną rolę. Nie tylko dostarczają mieszkańcom nowości wydawniczych, ale często stają się ośrodkami życia społecznego.
 
     Specjaliści, którzy 4 grudnia 2012 r. spotkali się w Olsztynie dyskutowali o roli publicznych bibliotek, a ponadto zgadzają się w jednym - najważniejsze są dobre pomysły i odwaga, by je realizować. W odnalezieniu się w tych nowych zadaniach pomaga Program Rozwoju Bibliotek.
 
 
 
     Zrzesza on ponad trzy tysiące trzysta niewielkich bibliotek z całej Polski, a bibliotekarzy inspiruje do działania. Bibliotekarze z Warmii i Mazur mają wciąż nowe pomysły i propozycje dla mieszkańców swoich miejscowości, gmin i powiatów. Raz w roku można przekonać się, które z inicjatyw są najciekawsze. W programie konferencji znalazły się m.in. Targi Wiedzy pn. „Oddam pomysł w dobre ręce". Była to prezentacja dobrych i sprawdzonych praktyk stosowanych w bibliotekach. Biblioteki miały swoje stoiska na których mogły zaprezentować i „podać dalej" własne pomysły. Konferencję zakończył panel dyskusyjny na temat "Komu potrzebne są biblioteki publiczne?". Organizatorami konferencji była Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie i Akademia Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Na konferencji oprócz bibliotekarzy obecni byli liczni samorządowcy z województwa warmińsko-mazurskiego.