Maseczki to dziś towar deficytowy. Trudno je kupić w aptekach, a jeśli już są, to w zawrotnych cenach. W trudnych czasach pandemii koronawirusa Wójt Gminy Kętrzyn zainicjował akcję szycia maseczek ochronnych wielokrotnego użytku, które trafią do mieszkańców Naszej gminy. Zostaną rozdane bezpłatnie!
W akcji wezmą udział pracownicy obsługi Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, Biedaszkach, Nakomiadach i Wilkowie, pracownicy Urzędu Gminy Kętrzyn, opiekunowie świetlic gminnych oraz Koła Gospodyń Wiejskich, którzy zajmą się uszyciem 6 000 tys. maseczek ochronnych. Wykrojeniem materiału zajmie się Zakład Krawiecki Woszczyk Kazimierz z Kętrzyna. W szkołach oraz świetlicach na terenie gminy rozpocznie się szycie maseczek w bezpiecznych, małych zespołach pracowników.


Maseczki zostaną dostarczone do skrzynek pocztowych przy domach przez pracowników gminnych. O tym, w której miejscowości będą się pojawiać w danym dniu, będziemy informować na Facebooku i stronie gminy. Do zapakowanej paczuszki dołączymy instrukcję używania maseczki oraz najważniejsze informacje dotyczące koronawirusa
Robocizna, czyli, szycie i pakowanie gotowych produktów, to dzieło rąk pracowników Urzędu Gminy w Kętrzynie, Szkoły Podstawowej w Kruszewcu, Nakomiadach, Biedaszkach i Wilkowie.
i Kruszewca, opiekunów świetlic gminnych oraz Kół Gospodyni Wiejskich z terenu gminy.

Pamiętajmy, że:
? przekazywane maseczki służą do wielokrotnego użytku;
? maseczki ochronne należy regularnie sterylizować poprzez pranie w temperaturze co najmniej 65C i prasowanie lub wygotowanie we wrzątku;
? w trakcie stosowania maseczki nie należy dotykać jej dłońmi, przy zdejmowaniu nie dotykać jej części przedniej, a niezwłocznie po zdjęciu należy dokładnie umyć lub zdezynfekować dłonie.