W dniach 27-29.06.2017r. w Zabrzu odbył się 23 Wielki Finał rozgrywek minisiatkówki Kinder+ Sport. Jak twierdzą organizatorzy jest to największa na świecie impreza minisiatkówki. W tegorocznej edycji wzięło udział 41880 uczestników. Z pośród nich w Wielkim Finale w Zabrzu wystąpiło 832 zawodników i zawodniczek. W tym gronie wystąpiły 4 zawodniczki reprezentujące Wilkowo w kategorii „trójek” w składzie: Kinga Golińska, Aleksandra Karnicka, Oliwia Kuberska i Katarzyna Olszewska z trenerem Edwardem Szudzich.
W pierwszym dniu odbywały się walki w grupach 4 zespołowych. Tutaj straciliśmy najwięcej. Po przegraniu pierwszego meczu z zespołem „Lider” I Konstantynów Łódzki 0:2, wygraliśmy 2:1 z „Budowlanymi” Toruń i stanęliśmy przed ogromną szansą na awans do pierwszej „16”, trzeba było tylko wygrać z MKS Andrychów. Pierwszy set po dobrej grze wygraliśmy 15:9, ale w drugim przyszedł kryzys i pomimo prowadzenia 9:6 przegraliśmy seta 13:15, w trzecim secie Andrychów już nie pozwolił odebrać sobie awansu i pewnie wygrał 11:6. Ta porażka zepchnęła naszą drużynę do drugiej połowy rozgrywek o miejsca 17-32.


Następnego dnia trafiliśmy do grupy z zespołami: UKS „Trójka” Sulechów (wygrany 2:1); Sejneńska Akademia Siatkówki (przegrany 0:2); „Lider” II Konstantynów Łódzki (przegrany 1:2) i zajęliśmy III miejsce co znów przeniosło nas do niższej grupy rozgrywkowej o miejsca 25-32. Po obiedzie rozegraliśmy jeszcze 3 mecze z: KPS Krasnystaw (0:2); SP 3 Nysa (0:2) i MKS „Sokół” Mogilno (0:2). W ostatnim dniu graliśmy dwa mecze z UKS „Trójka” Sulechów (2:1) i SP 3 Nysa (1:2), zajmując ostatecznie 30 miejsce w Polsce.


Cała impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Bardzo czytelnie oznakowane były boiska. Każdy wiedział na którym boisku ma grać, godziny meczy idealnie pasowały do tych, które wskazano w terminarzu. Aplikacja mobilna pozwalała błyskawicznie odszukać wszelkie konieczne informacje oraz wyniki i komunikaty. Biuro organizatora zapewniało bezproblemową obsługę każdej sprawy od zakwaterowania przez transport, wyżywienie i organizację rozgrywek. System komputerowy błyskawicznie aktualizował wyniki i przygotowywał wydruk protokołu meczowego na którego odwrocie drukowane były składy zespołu wraz ze zdjęciami zawodników, co umożliwiało ich weryfikację z identyfikatorami wydanymi zawodnikom przed rozpoczęciem meczu.


Atrakcją turnieju była duża grupa reprezentantów kraju z różnych dyscyplin, zaproszonych przez organizatorów (dziewczętom udało się spotkać i zrobić zdjęcia z Piotrem Gruszką, Pawłem Zagumnym i Szymonem Majewskim).


Był to już drugi z rzędu udział reprezentantek Wilkowa w Wielkim Finale rozgrywek minisiatkówki (w ubiegłym roku w Częstochowie dziewczęta zajęły też 30 miejsce). Pomimo zajęcia dalszego miejsca, to start w takich zawodach daje ogromne doświadczenie. Udział w tych rozgrywkach był możliwy dzięki zaangażowaniu i pomocy Pana Pawła Bobrowskiego – Wójta Gminy Wiejskiej Kętrzyn, który udostępniał przez całe rozgrywki transport wszystkim naszym drużynom oraz umożliwił wyjazd na turniej finałowy za co bardzo dziękujemy.