W dniach 19-21 stycznia 2018r. dziewczęta z „Wilczka” Wilkowo uczestniczyły w Turnieju „Dzień z siatkówką”, organizowanym przez Fundację Orły Sportu wspólnie z PZU S.A. i „Trefl” Gdańsk S.A. w Pucku.
Turniej składał się z dwóch części:
           I. Prelekcji – spotkania z zawodnikami „Trefl” Gdańsk w dniu 19.01. W spotkaniu uczestniczył Daniel McDonnel (środkowy zespołu „Trefl”, reprezentant USA);
Rozgrzewki prowadzonej przez Mariusza Łobacz i Adama Miotk - trenerów zespołu „Trefl” Gdańsk w dniu 20.01.
           II. Rozgrywek dziewcząt i chłopców w kategorii młodziczek w dniach 20-21.01.
Do rozgrywek dziewcząt zaproszono 8 zespołów: AWKS NightShadows Wejherowo, UKS Zatoka 95 Puck, Goworowo, KS Strzebielino po 2 zespoły Morena Miastko i Wilczek Wilkowo. W turnieju chłopców startowały 4 zespoły.


Zespoły z Wilkowa zostały rozstawione do dwóch grup:


W pierwszej grupie zagrał zespół Wilkowo I w składzie: Dębska Iga, Koch Anastazja, Konarska Klaudia, Korpalska Magdalena, Kuberska Kornelia, Sachryń Wiktoria, Wojciechowska Maja, Zagroba Karolina, Żyźniewska Karolina. Przeciwnikami były drużyny z Wejherowa, Goworowa, Miastka I. Po wygraniu wszystkich meczy wywalczyliśmy awans do półfinału z I miejsca.

W drugiej grupie, jako drugi zespół, zagrały młodsze dziewczęta z rocznika 2005 w składzie: Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kubaczka Martyna, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna, Zapolska Michalina. Po bardzo dobrej i walecznej grze „kinderki” wygrały dwa mecze po 2:0 i jeden przegrały 2:1. Ostatecznie wywalczyły II miejsce i również awansowały do półfinałów.


Kolejnego dnia od rana rozpoczęły się półfinały gdzie spotkały się: Wilkowo I – Wilkowo II i Miastko I - Miastko II. Następnie zwycięzcy półfinałów Wilkowo I i Miastko II walczyli o miejsce pierwsze a przegrani Wilkowo II i Miastko I o miejsce trzecie. Finały nie okazały się szczęśliwe dla Wilkowa i obie drużyny po wyrównanej grze uległy swoim przeciwnikom, co pozwoliło na zajęcie miejsc II i IV w całym turnieju.


To był bardzo udany wyjazd. Dziewczęta aktywnie rozpoczęły ferie zimowe. Oderwały się od codziennej nauki, powalczyły na parkiecie z drużynami z innych województw. Poznały bardzo utytułowanego siatkarza „Trefla” Gdańsk (Daniel McDonnel), którego wypytywały o wszystko: od jego lat szkolnych przez to jak trafił do sportu, siatkówki (rozpoczął treningi dopiero w wieku 16 lat), kadry narodowej, czy jest żonaty, co lubi, czy umie mówić po polsku i o wiele, innych rzeczy aż do tego jak trafił do Gdańska, jak mu się tu podoba, czy ma przyjaciół lub wrogów.