8 marca miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynom, chłopcy z Samorządu Uczniowskiego oraz ich koledzy z klasy V i VII, którzy pod opieką pań: Elżbiety Pskowskiej i Kseni Góźdź przygotowali kabaretowy program artystyczny.
Młodzi aktorzy w zabawny sposób przedstawili kilka scenek z życia codziennego kobiet, które były wzbogacone o występy wokalne uczennic przygotowanych przez panią Lillę Duczek.
Jak wiadomo język kobiecy jest zawiły i niezrozumiały, więc odwiedził naszą szkołę tłumacz języka kobiecego. Chłopcy przedstawili również odwieczny problem pań, czyli przebywanie na diecie oraz skuteczne sposoby rozwiązywania problemów małżeńskich.


Jednak na koniec wszyscy panowie jednogłośnie stwierdzili, że świat bez kobiet byłby nudny i nic nie wart. Życzeniami i kwiatami podziękowali wszystkim paniom i tym dużym, i tym małym za ich obecność oraz wsparcie, które dają tej „brzydszej płci”.