Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w czterodniowych warsztatach filmowych pt. „Animacja w drodze”. Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury. W czasie zajęć uczniowie poznali kulisy pracy powstawania filmu. Dowiedzieli się jaką rolę pełnią m.in. reżyser, producent, montażysta, operator. Mogli wziąć udział w przesłuchaniach. Dzięki temu wyłonieni zostali lektorzy. Przygotowali postacie i dekoracje potrzebną do stworzenia planu filmowego. Uczestniczyli w planie zdjęciowym w plenerze wykorzystują także drony Warsztaty uświadomiły uczestnikom, jak wiele wysiłku, cierpliwości i zaangażowania wymaga produkcja filmu. Dla wielu z nich warsztaty przybliżyły pracę aktora, która w rzeczywistości jest bardzo trudna i wymaga dużej kreatywności. Zwieńczeniem pracy uczniów był montaż filmu dokumentalnego z elementami animacji pt. „ Karolewo - moje miejsce” Premiera odbyła się na zakończenie zajęć, na którą zostali zaproszeni wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie, rada pedagogiczna oraz Inspektor Oświaty Pani Anna Abramowicz.


Uczestnicy warsztatów wraz z opiekunami p. dyrektorem – Jerzym Pruszyńskim i p. Anną Pawluczuk zostali nagrodzeni dyplomami ukończenia zajęć. Rozdane zostały również podziękowania za pomoc w realizacji projektu, które odebrali p. Inspektor Oświaty Gminy Kętrzyn, proboszcz parafii po wezwaniem św. Stanisława Kostki w Karolewie
Warsztaty poprowadzili pan Eugeniusz Gordziejuk – reżyser i p. Filip Wasilewski – operator, montażysta. Nasi uczniowie dzięki tym zajęciom zdobyli nowe doświadczenia.