Dzień 7 czerwca 2019r. był dniem niezwykłym dla uczniów Szkoły Podstawowej w Wilkowie i społeczności miejscowości Wilkowo, gdyż tego dnia odbyła się niezwykła impreza zorganizowana przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wilkowie i Sołectwo Wilkowo. W tym dniu wszyscy bawiliśmy się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Dziecka i 650-lecia powstania miejscowości Wilkowo. Organizatorzy postanowili połączyć te ważne dni w jeden i spędzić go wspólnie
z całymi rodzinami. Wyjątkowo w tym roku impreza integracyjna odbyła się na posesji Państwa Anety i Wojciecha Dacko, którzy swoją serdecznością nas zachwycili.


Pogoda tego dnia była idealna, frekwencja dopisała, dzięki temu uczestnicy mogli miło spędzić czas korzystając z przygotowanych atrakcji. Prowadząca –p. Anna Czubaszek dokonała otwarcia i powitała wszystkich przybyłych. Swoją obecnością zaszczycił nas Wójt Gminy Kętrzyn Pan Paweł Bobrowski, który również powitał zebranych i życzył uczniom, nauczycielom, mieszkańcom oraz wszystkim gościom udanej imprezy integracyjnej.


Następnie zaproszono wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów. Do tak ważnego wydarzenia cała społeczność szkolna przygotowywała się już od kilku tygodni. Uczniowie młodsi ćwiczyli tańce i śpiewy pod czujnym okiem swoich wychowawców, starsza młodzież przygotowywała z nauczycielką historii, p. Elżbietą Ślązak wystawę pt. „Wilkowo dawniej i dziś”. Przedszkolacy i uczniowie z klas I-III zaprezentowali piosenki, układy taneczne. Starsi uczniowie przedstawili humorystyczne scenki z życia codziennego. Uzdolniona muzycznie młodzież wyśpiewała piękne polskie i zagraniczne przeboje. Wszyscy byli oczarowani występami dzieci ze Szkoły Podstawowej w Wilkowie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy przygotowane przez nauczycieli oraz strażaków z OSP w Wilkowie. Dzieci miały okazję do zabawy na kolorowych, dmuchanych zamkach. Dla najmłodszych stworzono stoisko, przy którym każde dziecko mogło na swojej twarzy wyczarować bajkowy makijaż. Na policzkach dzieci zadomowiły się jednorożce, pieski, kotki i barwne motyle. Wszystkie malowane twarzyczki to sprawka p. Ewy Grabskiej. Na miłośników dobrego jedzenia czekało stoisko z kiełbaską, pysznym ciastem. Dla spragnionych przygotowano kawę, herbatę oraz zimne napoje. Panie z Koła Gospodyń z Wilkowa miały ręce pełne roboty. Oczywiście dzieciom przygotowano pełne witamin soczki.Dzieci po czterech godzinach wspaniałej zabawy, zmęczone atrakcjami udały się do domu, a rodzice zostali na zabawę taneczną do białego rana.Piknik Rodzinny był profesjonalnie zorganizowany. Zabawa była udana, do zobaczenia na kolejnym szkolnym festynie! 


 Uśmiechów i dobrej zabawy było bez liku. Z tego też względu wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w organizację tego wydarzenia należą się ogromne wyrazu uznania i podziękowania.Podziękowanie


Serdecznie dziękuję dla państwa Anety i Wojciecha Dacko za użyczenie i przygotowanie placu do festynu.

Dziękuję wszystkim, którzy okazali swoją pomoc:


- SP Wilkowo
- OSP Wilkowo
- pracownikom użyteczno-społecznym
- przewodniczącemu rady sołeckiej panu Stanisławowi Modzelanowi, oraz Markowi Grabowskiemu.


Dziękuję panu Piotrowi Chorzępie za ufundowanie i przekazanie wartościowych nagród dla dzieci podczas festynu. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za tak liczne uczestnictwo w naszym historycznym święcie.


Sołtys Sołectwa Wilkowo