W piątek 8 czerwca 2018 r. na boisku przy Szkole Podstawowej w Biedaszkach odbył się kolejny Piknik Rodzinny. Ładna pogoda i wiele niesamowitych atrakcji przyciągnęły zarówno uczniów naszej szkoły, ich rodziców, jak i mieszkańców pobliskich miejscowości. Wśród gości był Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, Inspektor Oświaty pani Anna Abramowicz oraz radne Gminy Kętrzyn pani Teresa Juchniewicz i pani Renata Olechnowicz.
Piknik Rodzinny rozpoczął się od występu tanecznego najmłodszych – dzieci z oddziału przedszkolnego „Misie” oraz z zerówki. Następnie zaprezentowały się wokalnie utalentowane uczennice z klasy V – Kornelia Zapałowska, Alicja Boczulak i Martyna Wysocka oraz uczennice z klasy III – Wiktoria Ulążka, Lena Sztejter i Gabrysia Zalewska. Część artystyczną zakończył taneczny występ Oliwii Popielarz – uczennicy klasy VI.


Kolejnym punktem programu były zabawy przy muzyce prowadzone przez panią Ksenię Góźdź, w których uczestniczyli przybyli na piknik goście. Następnie odbył się turniej sportowy na wesoło, w którym wzięło udział cztery drużyny z poszczególnych sołectw. Konkurencje przygotowane przez panią Elżbietę Więcek i pana Marka Bazyluka miały przede wszystkim zapewnić dobrą zabawę zarówno uczestnikom jak i widzom sportowych zmagań. Jak co roku turniej sportowy na wesoło zapewnił świetną zabawę mieszkańcom. Bezapelacyjnie wygrała drużyna „Smoczków”, której jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Podczas Pikniku Rodzinnego najmłodsi mogli szaleć na dmuchanych zamkach – tę formę zabawy ufundował Wójt Gminy Kętrzyn pan Paweł Bobrowski, który ponadto dla każdego miał słodki upominek, za co bardzo dziękujemy. Ponadto było stoisko, gdzie ochotnicy mogli skorzystać z nietypowego make up’u. Dużą popularnością cieszyły się również alkogoogle wypożyczone przez pana Krzysztofa Plewnię z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Ważnym elementem była również możliwość wykonania pomiaru ciśnienia i badania poziomu cukru we krwi, które wykonywała szkolna pielęgniarka pani Ewa Woś.


Przez cały czas trwania imprezy był prowadzony kiermasz ciast upieczonych przez rodziców, loteria fantowa, stoisko z watą cukrową. Rada Rodziców podjęła decyzję, że dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na odnowienie boiska szkolnego. Uczestnicy pikniku mogli korzystać z darmowej wody z cytryną i miętą, kawy i herbaty. Jak co roku dużą popularnością cieszył się przepyszny bigos przygotowany przez panie kucharki. Na zakończenie uczestnicy pikniku mieli możliwość posiedzieć przy ognisku i zjeść kiełbaskę, którą oczywiście trzeba było sobie upiec.


Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy dobrze się bawili. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Pikniku Rodzinnego. Z niecierpliwością czekamy na kolejne rodzinne spotkanie w przyszłym roku.