Czy ostatni dzień wakacji musi być smutny? Na pewno nie w Karolewie!
Dnia 01.09.2019r. na stadionie szkolnym, a także specjalnie na tę okazję przygotowanym ulicznym torze przeszkód odbyła się pierwsza zabawa sołecka pod nazwą Wiejska Karolewiada. Jej główną atrakcją był Pierwszy Letni Wyścig Karolewski, pomysłodawcami którego byli chłopcy z Karolewa. Kilka trudnych etapów wyścigu nasze dzieci pokonywały nie tylko z ogromną zręcznością i szybkością, ale także w duchu zdrowej rywalizacji. Nad przebiegiem całości wyścigu czuwał niezawodny sędzia Pan Kamil Roksela, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i przygotowanie konkurencji sportowych.


W trakcie naszej zabawy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Najmłodsze dzieci pod opieką Pani Lodzi Kajcińskiej odegrały na instrumentach wesołe dziecięce melodie, bawiły się z wykorzystaniem chusty animacyjnej, malowały farbami na przygotowanym stoisku, ale także zaprosiły do zabawy Wójta Gminy Kętrzyn Pana Pawła Bobrowskiego. Pan Wójt znalazł się w ogniu pytań i zagadek, z którymi poradził sobie znakomicie. Następnie z pomocą dzieci wypił tajemniczą miksturę i mógł zostać odznaczony Orderem Uśmiechu.


Niespodzianką dla wszystkich był pokaz tańca Zumba. Instruktorzy, Pani Kasia i Pan Karol, porwali dzieci oraz rodziców do zabawy przy gorących rytmach. Całe szczęście w pobliżu ustawili się nasi niezawodni Strażacy z OSP Karolewo, którzy nie żałowali wody, by ochłodzić te szalone emocje. Dodatkowo można było w międzyczasie rozegrać rodzinny mecz badmintona, czy odwiedzić stoisko Koła Gospodyń Wiejskich „Karolinki” i skosztować pysznych domowych ciast, gofrów i lemoniady. Dla wszystkich wielbicieli słodkości watę cukrową własnoręcznie przygotowywał Pan Wójt. Na zakończenie rozegrano jeszcze sztafetę rodzinną i wręczono pamiątkowe dyplomy i upominki.


Ten wyjątkowy dzień nie odbyłby się bez naszej Pani Sołtys, Pani Radnej, bez wspaniałych pań „Karolinek”, bez OSP Karolewo, bez tancerzy Zumby, bez Pana Dyrektora J.Pruszyńskiego, który nagrywał dronem zmagania zawodników, bez wspaniałych wolontariuszek, które na pomoc rodzinom ze Sławkowa uzbierały 523,18zł, bez wszystkich zaangażowanych rodziców i bez naszych cudownych dzieciaków. Na szczęście wszyscy tego dnia byliśmy razem.