W dniach 22 i 23 października w Gminie Kętrzyn i rosyjskim Rejonie Oziersk odbyły się Dni Partnerskie Sportu. Rozgrywki sportowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych trwały dwa dni. Gospodarzem pierwszego dnia była Gmina Kętrzyn i sportowe zmagania trwały przez cały dzień w Sali sportowej w Wilkowie. Wieczorem zawodnicy przenieśli się do Rosji i w piątek Oziersk był gospodarzem drugiego dnia sportowych rozgrywek.
22 października w czwartek uroczystego otwarcia Dni Partnerskich Sportu dokonali Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski i Starosta Rejonu Oziersk Andrej Kutiepow.Międzynarodowe rozgrywki odbyły się w ramach Projektu ,,Edukacja sportowa na obszarze przygranicznym’’.

 

       

 


W pierwszym dniu gościnnie uczestniczył drugi zespół rosyjski – Prawdinsk.


Dzień pierwszy – Wilkowo


Partnerskie dni sportu rozpoczęły się turniejem halowej piłki nożnej chłopców rocznik 2001 i młodsi. Gminę Kętrzyn reprezentowali chłopcy z Gimnazjum Karolewo trenowani przez Jarosława Wanago. Karolewscy chłopcy rozpoczęli mecz z Prawdinskiem dość niemrawo i cały czas musieli ,,gonić wynik’’. Dopiero 2 bramki zdobyte w ostatniej minucie zapewniły im zwycięstwo 4:3.


Również ciekawy przebieg miał mecz nr 2. Oziersk w pewnym momencie prowadził już 3:0 z Prawdinskiem by ostatecznie przegrać 3:4.
Jedynie ostatni mecz Karolewo – Oziersk 9:1 był meczem bez większych emocji i zapewnił zwycięstwo turniejowe Gimnazjum Karolewo.


1. Gmina Kętrzyn 6 13:4
2. Prawdinsk 3 7:7
3. Oziersk 0 4:13


Skład Karolewa: Robert Klimkowski, Patryk Masny, Marcin Skwara, Jakub Piaścik, Łukasz Pędzich, Michał Szykowski i Kacper Moroz.
Indywidualny turniej tenisa stołowego został zdominowany przez uczennicę SP Kruszewiec Julię Syhłowyj, która nie tylko pokonała jedną Rosjankę, ale również okazała się lepsza od 6 chłopców z Ozierska, Prawdinska i Gminy Kętrzyn.


Turniejowa tabela wyglądała następująco:


1. Julia Syhłowyj Gmina Kętrzyn
2. Mazin Vlad Prawdinsk
3. Ilia Woch Prawdinsk
4. Dima Buchstans Prawdinsk
5. Anna Suchowicka Oziersk
6. Michał Szykowski Gmina Kętrzyn
7. Dima Plietniow Oziersk
8. Iwan Wiktorow Oziersk


W turnieju siatkówki grała drużyna dziewcząt z Gimnazjum Wilkowo, chłopców z Ozierska, oraz 3 dziewcząt + 3 chłopców z Prawdinska. I to właśnie chłopcy z Ozierska okazali się najsłabszym zespołem a walka o I miejsce rozegrała się podczas zaciętego tie break-u Wilkowo – Prawdinsk. W 3 decydującym secie górą był Prawdinsk 17:15.


1. Prawdinsk 4 pkt 4:1
2. Gmina Kętrzyn 3 pkt 3:2
3. Oziersk 2 pkt 0:4


Skład Gimnazjum Wilkowo: Klaudia Kozłowska, Joanna Nicewicz, Laura Staniszewska, Paulina Szerszeń, Weronika Kuberska, Pola i Julia Siemaszko, oraz Kornelia Kuberska.
Finałem dnia był mecz piłki nożnej dorosłych, który był rewanżem za czerwcowy mecz w Oziersku, w którym Gmina Kętrzyn zwyciężyła 7:5.
W Wilkowie wynik był odwrotny 7:5 dla Ozierska. Do zwycięstwa poprowadził gości Starosta Rejonu Oziersk Pan Andrej Kutiepow. Drużynę Gminy Kętrzyn reprezentowali: Wójt Paweł Bobrowski; radni Ireneusz Żukowski i Tomasz Rutkowski; nauczyciele Jarosław Charkot i Rafał Sokołowski i animator Orlika Karolewo Karol Niedziałkowski.


Dzień drugi – Oziersk


Zmagania w Oziersku podobnie jak w Wilkowie rozpoczęły się od turnieju piłki nożnej chłopców. Tylko tym razem chłopcy grali na boisku i byli starsi – rocznik 2000. Gminę Kętrzyn reprezentowali Sebastian Niemiec, Dawid Bojar, Patryk Wysocki, Paweł Stelmach, Patryk Masny, Jakub Włoszek i Łukasz Pędzich – Gimnazjum Karolewo i Bartosz Małysz – Gimnazjum Wilkowo.


Nasi zawodnicy zdecydowanie pokonali rówieśników z Ozierska 9:1, a następnie wygrali ze starszym zespołem z Technikum Gawriłowo 5:1.
Również turniej tenisa stołowego przebiegał pod dyktando reprezentantek Gminy Kętrzyn. Zwyciężyła Dominika Syhłowyj przed siostrą Julią pokonując wszystkich rosyjskich przeciwników.


Ostatnim akcentem Partnerskich Dni Sportu był mecz siatkówki kobiet.
Mecz zakończył się sukcesem Rosjanek, które pokonały nasze Panie : Jagodę Nowińską, Danutę Masny, Olgę Wanago, Renatę Olechnowicz, Elżbietę Szydłowską, Kornelię Kuberską i Edka Szudzich.