Podobnie jak w całej Polsce tak i w gminie Kętrzyn świętowaliśmy Strażacki Dzień Dziecka, który odbył się po raz drugi na stadionie w Karolewie 1 czerwca i na stałe wpisał się w kalendarz imprez kulturalnych naszej gminy. Organizatorami imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Karolewie, Wójt Gminy Kętrzyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kętrzynie. Licznie zebranych gości, rodziców wraz z dziećmi ciepłymi słowami przywitał gospodarz – Wójt Gminy Paweł Bobrowski oraz druhny Edyta i Patrycja z Ochotniczej Straży Pożarnej w Karolewie.
Wspólna zabawa rozpoczęła się od przedstawienia kukiełkowego pt. „Rybak i złota rybka” przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Pręgowo. Na widowni zasiedli najmłodsi, młodzież i ich rodzice oraz przedstawiciele władz gminy Kętrzyn m.in.: Paweł Bobrowski Wójt Gminy, Teresa Juchniewicz Przewodnicząca Rady Gminy, radni Rady Gminy, sołtysi oraz Szymon Sapieha Komendant PPSP w Kętrzynie.


Dla wszystkich dzieci przygotowano wiele atrakcji m.in. przejażdżkę bryczką, dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, pyszna wata cukrowa, bańki mydlane oraz liczne konkursy sportowe i  sprawnościowe z atrakcyjnymi nagrodami. Najfajniejszą frajdą dla wszystkich uczestników, w ten upalny dzień była kurtyna wodna przez którą przeskakiwały wszystkie dzieci.
Ta niepowtarzalna atmosfera, wspaniała zabawa na świeżym powietrzu sprawiły, że ten wyjątkowy dzień był pełen radości i uśmiechu.