W dniach 4-10 czerwca 2012 r. gościliśmy w Gminie Kętrzyn naszych przyjaciół ze Związku Gmin Mauron we Francji oraz gości z Litwy z Gminy Rietava. Przyjechali oni na zaproszenie Wójta Gminy Kętrzyn Sławomira Jarosika i Władz Stowarzyszenia Przyjaźni Polsko-Francuskiej „La Cigogne". Celem spotkania zorganizowanego w Gminie Kętrzyn było stworzenie warunków do rozwijania dalszej współpracy pomiędzy partnerskimi gminami oraz organizacjami pozarządowymi Polski, Litwy i Francji. Podczas wspólnych spotkań mieszkańcy partnerskich gmin mieli możliwość bezpośredniej rozmowy ze sobą i poznania się nawzajem. Partnerskie Gminy omówiły dalsze formy współpracy na spotkaniu, które zorganizowane było w urzędzie gminy w Kętrzynie.

 

     Naszymi francuskimi przyjaciółmi opiekowały się rodziny polskie. Francuzi przebywali w ich domach, co sprawiło że mogli lepiej poznać się. Rodziny polskie zapewniły gościom nocleg i wyżywienie (śniadanie, kolacja) oraz zadbały o ich czas wolny.

 

Goście zwiedzili tym razem Gdańsk, Szymbark, Kartuzy, Świętą Lipkę, Mrągowo z Miasteczkiem Westernowym Mrongoville, Bunkry w Mamerkach oraz Wilno z jego pięknymi zabytkami.

 

Członkowie stowarzyszenia dziękują osobom i instytucjom, które pomogły przy organizacji pobytu Francuzów w Gminie Kętrzyn, m.in.:

 

  • Wójtowi Gminy Kętrzyn Sławomirowi Jarosikowi
  • Kierownikowi GOPS w Kętrzynie Andrzejowi Sobczakowi
  • Janowi Nowakowi właścicielowi Piekarni Mistrza Jana w Biedaszkach Małych
  • Izabeli Mellin- Wyczółkowskiej Dyrektor Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie
  • Jarosławowi Charkot Dyrektorowi Zespołu Szkół w Wilkowie oraz Pracownikom Obsługi
  • Dyrekcji i Pracownikom Miasteczka Westernowego Mrongoville w Mrągowie