Jak co roku w grudniu uczniowie Gimnazjum Gminnego w Karolewie spotkali się na parkiecie , aby wziąć udział w Mikołajkowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców i dziewcząt. Do rozgrywek o miano najlepszej drużyny szkoły przystąpiło 8 zespołów chłopców i 3 zespoły dziewcząt. W pierwszym etapie rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, a do dalszych gier awansowały po dwa najlepsze zespoły z grup. W wyniku losowania w grupie A, którą można śmiało nazwać „grupą śmierci”, znalazły się najlepsze zespoły z klas sportowych. I to w tej grupie nie punkty, tylko ilość zdobytych bramek zdecydowała o awansie do półfinałów. Mecz finałowy to prawdziwy horror. Klasa IIIa1 przegrywając 3:0 z kl. IIa1 w ostatnich minutach doprowadziła do remisu i dopiero rzuty karne miały wyłonić zwycięzcę. Tę próbę nerwów lepiej wytrzymała klasa IIIa1, która została Mistrzem Gimnazjum w halowej piłce nożnej w roku szk.20162017.


Również sporo emocji dostarczyła rywalizacja u dziewcząt. Drużyna w składzie Julia Deryło, Marysia Gołębiowska, Wiktoria Wiśniewska, Natalia Grabias i Małgorzata Szarejko pokonały rywalki i tym samym zostały najlepszą drużyną szkoły.


Kolejny mikołajkowy turniej był ważnym wydarzeniem sportowym dla społeczności szkolnej. Pozytywnym akcentem na pewno jest duża liczba uczestników, bo aż ok. 70% wszystkich uczniów aktywnie uczestniczyła w rozgrywkach. Wszystkim uczestnikom turnieju należą się gratulacje za liczną frekwencję i walkę w duchu fair play.


Kolejność turnieju:

1. IIIa1
2. IIa1
3. IIIbc
4. Ib
5. IIIa2
6. IIa2
7. Ia1
8. Ia2