Tuż przed świętami uczennice klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Wilkowie uczestniczyły w półfinałach wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej. Dziewczęta z Wilkowa podobnie jak przed rokiem zwyciężyły w turnieju rozegranym w Olsztynie i awansowały do finałów wojewódzkich!
Turniej przebiegał pod znakiem dominacji zespołów z naszego powiatu.
Wilkowo pokonało gospodynie - SP 7 Olsztyn 12:8, a SP 5 Kętrzyn wygrał z "siódemką" 13:10.
Mecz o pierwsze miejsce rozpoczął się od wygranej pierwszej połowy 6:3 przez Wilkowo. W drugiej połowie sędziowie /chłopcy 18-19 letni/ na dzień dobry gwizdnęli 5 karnych przeciwko naszym dziewczętom i zrobiło się 9:8 dla Kętrzyna. Jednak uczennice SP Wilkowo zagrały koncertowo końcówkę meczu i wygrały 13:11. W ostatnich minutach meczu Oliwia Kuberska i Julia Bach były nie do zatrzymania w ataku, a Zosia Kuczyńska perfekcyjna w bramce.


Awans do najlepszej szóstki województwa jest pięknym świątecznym prezentem dla dziewcząt, na który same sobie zapracowały.
Rok 2019 był pasmem sukcesów piłkarek ręcznych z Wilkowa. Maj: 4 miejsce w województwie wywalczone w Elblągu. Listopad: 3 miejsce w Olecku w finale wojewódzkim ,,Moje boisko Orlik’’. Grudzień: ponowny awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Elblągu.


Dzień po dziewczętach do Olsztyna pojechali również chłopcy z Wilkowa. Dla nich niestety był to ostatni szczebel rozgrywek w tegorocznej piłce ręcznej. 4 miejsce i brak awansu do finałów. Jednak udział w rozgrywkach półfinałowych to jest i tak bardzo duże osiągnięci. A warto przypomnieć, że w listopadzie niespodziewanie w Olecki zajęli 3 miejsce w województwie w piłce ręcznej na Orlikach.