W dniu 03 czerwca 2017 w Olsztynie odbył się Turniej Finałowy Kinder +Sport, w którym rywalizują dzieci ze szkół podstawowych w trzech kategoriach wiekowych: „dwójki” – rocznik 2006 i młodsi; „trójki” - rocznik 2005 i młodsi; „czwórki” rocznik 2004 i młodsi.
Aby wyłonić finałową ósemkę drużyn przeprowadzono eliminacje, polegające na rozgrywaniu 5 turniejów w których zespoły walczyły o punkty. Najlepsze wyniki z trzech turniejów wyłoniły zespoły finałowe.

 

 


Z Wilkowa do końcowego finału zakwalifikował się zespół „trójek”.
W grupie finałowej rozegraliśmy mecze z zespołami: MUKS Omega Mrągowo 1 (wygrany 2:1); SMS Ostróda (przegrany 1:2) oraz Mikro Ełk (wygrany 2:0). Takie wyniki zapewniły nam awans do półfinału gdzie spotkaliśmy się z IKS Atak Elbląg. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu przegrywając sety na przewagi musieliśmy uznać wyższość rywalek i pogodzić się z przegraną 2:0. Pozostał nam jeszcze jeden mecz o III miejsce w Województwie. Tej szansy dziewczęta już nie odpuściły i wzięły srogi rewanż na drużynie z Ostródy, gładko wygrywając 2:0.
Zespół, który odniósł sukces to połączony skład ubiegłorocznych drużyn finalistek wojewódzkich w „dwójkach”. Mamy nadzieję, iż dziewczęta nie stracą zapału i w przyszłym roku już w wyższej kategorii znów będziemy walczyć o najwyższe miejsca w województwie.


W tegorocznych rozgrywkach ogromną pomoc otrzymaliśmy od Wójta Gminy Kętrzyn - Pana Pawła Bobrowskiego, za co serdecznie dziękujemy.


Klasyfikacja w kategorii „trójek”:


1. IKS Atak Elbląg
2. MUKS Omega Mrągowo 2
3. LUKS Wilczek Wilkowo
4. SMS Ostróda
5. MUKS Omega Mrągowo 1
6. UKS Olimp Bartoszyce 1
7. Mikro Ełk 1
8. MOSiR Kętrzyn 1


Drużyna LUKS „Wilczek” Wilkowo grała w składzie:


1. Golińska Kinga;
2. Karnicka Aleksandra
3. Kuberska Oliwia - kapitan;
4. Olszewska Katarzyna;


Trenerem zespołu jest Edward Szudzich