W niedzielne popołudnie 7 maja bieżącego roku po raz dziewiąty hala sportowa Gminnego Gimnazjum w Karolewie gościła panie biorące udział w turnieju siatkówki „Mamo graj z córką”. Pomysłodawcami i od lat organizatorami turnieju są państwo Olga i Jarek Wanago, których w przeprowadzeniu turnieju nieodmiennie wspiera Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zabawa w sportowej atmosferze świetnie sprzyja promowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia, a formuła zawodów wzmacnianiu więzi rodzinnych. Do turnieju zgłosiło się pięć zespołów, wspieranych gorącym dopingiem panów, które po zaciętych i wyrównanych bojach uplasowały się na pozycjach:


I. miejsce – Wilkowo
II. miejsce – Biedaszki
III. miejsce – Czerniki-Trzy Lipy
IV. miejsce Biedaszki Małe


Wszystkie zawodniczki otrzymały puchary ufundowane z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, które wręczył Wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski wraz z koordynatorem gminnego programu Krzysztofem Plewnia. Obecna na zawodach przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Gminy Kętrzyn Teresa Juchniewicz podziękowała w imieniu uczestników Oldze i Jarkowi Wanago za wspaniały pomysł i wytrwałość w jego corocznej realizacji. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obecni mogli spotkać się na kawie przy ciastku z domowych wypieków.


W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję za udział i zaangażowanie w przeprowadzenie zawodów wszystkim zawodniczkom, organizatorom, i kibicującym gościom. Nasz turniej pomału dorasta razem z jego młodszymi uczestniczkami. Za rok obchodzimy dziesięciolecie, na które już dziś serdecznie zapraszamy.