W dniu 06.07.2017r. w Elblągu zakończyły się eliminacje do turnieju finałowego o Mistrzostwo Województwa w minisiatkówce dziewcząt. Po pięciu turniejach eliminacyjnych wyłonionych zostało osiem najlepszych zespołów w każdej kategorii: „dwójek”; „trójek” i „czwórek”. Aby dostać się do finału liczyły się trzy najlepsze wyniki osiągnięte w tych turniejach. W rozgrywkach walczyło:
a) w kategorii „czwórek” - 26 zespołów;
b) w kategorii „trójek” - 27 zespołów;
c) w kategorii „dwójek” – 63 zespoły.

 

W kategoriach „trójek” i „dwójek” uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Nasze dwa zespoły grające w „dwójkach” (rocznik 2006 i młodsze) zajęły miejsca 11 (drużyna w składzie: Masny Amelia, Rutkowska Aleksandra, Zalewska Wiktoria - zdobyła 24 pkt) i 29 ( drużyna w składzie: Bialic Ewa, Fydrych Amelia, Sławecka Wiktoria - zdobyła 8 pkt).


Kolejna nasza drużyna „trójek” - rocznik 2005 i młodsze (ubiegłoroczny Mistrz Województwa w „dwójkach”) w składzie: Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna, miała ułatwione zadanie ze względu na mniejszą liczbę zgłoszonych zespołów. Dziewczęta już po pierwszych trzech turniejach zapewniły sobie awans do turnieju finałowego zdobywając 44 pkt (na 45 możliwych).


W najstarszej kategorii nie mieliśmy swoich reprezentantów.
Turniej finałowy odbędzie się w Olsztynie 3 czerwca. Dwa najlepsze zespoły z każdej kategorii pojadą na Mistrzostwa Polski do Gdańska. Udział Wilkowa w rozgrywkach Kinder + Sport możliwy jest dzięki wsparciu Gminy Wiejskiej Kętrzyn oraz Starostwa Powiatowego w Kętrzynie, za co składamy podziękowania.


Trenerem zespołów z Wilkowa jest Edward Szudzich a opiekunem organizacyjnym Pan Tomasz Olszewski.