W dniu 18.02.2017r. w Węgorzewie odbył się drugi turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału w turnieju zapisało się 53 dwójek i 23 trójki w tym po jednym zespole z Wilkowa. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.


Nasze dziewczęta grające w „dwójkach” (rocznik 2006 i młodsze) wygrały swoją grupę pokonując UKS GreenVolley Ełk 3 i SMS Ostróda 2. Następnie w 1/16 zmierzyły się z UKS GreenVolley Ełk 1 i po przegranym meczu ostatecznie zajęły miejsca w grupie zespołów 17-32.


Kolejna nasza drużyna „trójek” (rocznik 2005 i młodsze) po zwycięstwie w pierwszym turnieju została rozstawiona do grupy A z zespołami KurianVolley 1 i UKS Olimp Bartoszyce 3, gdzie zajęła pierwsze miejsce awansując do 1/8 finału. Tutaj trafiliśmy na UKS GreenVolley Ełk 1 i odnieśliśmy kolejne zwycięstwo. W półfinale spotkaliśmy bardzo dobrą drużynę MUKS Omega Mrągowo 1. Po zaciętych setach na przewagi zwyciężyliśmy 2:1 i zdobyliśmy prawo gry o pierwsze miejsce w turnieju z zespołem SMS Ostróda. Dziewczęta podeszły do meczu bardzo skoncentrowane i wygrały 2:0, zdobywając po raz drugi maksymalną pulę punktów do klasyfikacji przed końcowym turniejem.


Drużyny wystąpiły w składach:


„dwójki” – Masny Amelia, Aleksandra Rutkowska, Zalewska Wiktoria;
„trójki” – Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna.