W dniu 04.02.2017r. w Giżycku odbył się inauguracyjny turniej minisiatkówki dziewcząt w rozgrywkach Kinder +Sport. W tym sezonie odbędzie się 5 turniejów kwalifikacyjnych. Trzy najlepsze rezultaty każdej drużyny wyłonią finałową ósemkę, która zagra dodatkowy turniej o Mistrzostwo Województwa. Dwa najlepsze zespoły pojadą na Mistrzostwa Polski. Do udziału zgłosiło się 31 dwójek i 11 trójek. W tych kategoriach uczestniczyły również zespoły LUKS „Wilczek” Wilkowo. Turniej rozgrywano w dwóch częściach do dwóch wygranych setów. Pierwsza faza to rozgrywki grupowe w których grano systemem „każdy z każdym” i z której dwie zwycięskie drużyny awansowały do dalszych rozgrywek w systemie pucharowym.


Nasze dziewczęta grające w „dwójkach” (rocznik 2006 i młodsze) wygrały swoją grupę następnie pokonały MOSiR Kętrzyn 4 i awansowały do ćwierćfinałów gdzie uległy drużynie SP4 Giżycko. Ostatecznie zagrały w grupie drużyn o miejsca 5-8, gdzie przegrały z GreenVolley Ełk i wygrały z Salos2 Ełk co dało ostatecznie 7 miejsce w całym turnieju (na 31 zespołów). Zdobyły również pierwsze punkty do końcowej klasyfikacji.


Kolejna nasza drużyna (ubiegłoroczny Mistrz Województwa w „dwójkach”) miała ułatwione zadanie ze względu na mniejszą liczbę zespołów zgłoszonych do „trójek” (rocznik 2005 i młodsze). Dziewczęta po wygraniu grupy awansowały do ćwierćfinału gdzie wygrały 2:0 z drużyną Salos Ełk3. W półfinale znów wygrały 2:0 z kolejnym zespołem Salos Ełk2. Zwycięski mecz finałowy wygraliśmy 2:1 z drużyną IKS Atak Elbląg i zdobyliśmy maksymalną pulę punktów do klasyfikacji przed końcowym turniejem.


Drużyny wystąpiły w składach:


„dwójki” – Masny Amelia, Aleksandra Rutkowska, Zalewska Wiktoria;
„trójki” – Golińska Kinga, Karnicka Aleksandra, Kuberska Oliwia, Olszewska Katarzyna.