W sobotę 2 grudnia w sali sportowej w Karolewie odbył się Mikołajkowy Turniej Małżeństw w Piłkę Siatkową. Było to już 9 spotkanie, w którym grają pary z terenu Gminy Kętrzyn. W tym roku byli to mieszkańcy Gałwun, Biedaszek, Biedaszek Małych, zaprzyjaźniona drużyna z Barcian oraz debiutujące w turnieju Wopławki, Wajsznory i  Kotkowo. W sumie na  parkiecie spotkało się 7 drużyn, które rozpoczęły zmagania najpierw w grupach, a  następnie walczyły o kolejne miejsca na podium. Wszystkim jak zwykle dopisywał humor, a mecze dostarczyły mnóstwo dobrej zabawy i niemało emocji. Ten turniej, jak podkreślają wszyscy jego uczestnicy, ma szczególny charakter i jest jedyny w  swoim rodzaju. Nie ma w nim faworytów i  nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Jednym słowem, ku uciesze wszystkich panów obecnych na rozgrywkach, został on porównany do  kobiety, bo tak samo jak ona jest nieprzewidywalny.


Jak co roku każda z drużyn przywiozła pyszne ciasta, a organizatorzy zadbali o degustację chleba ze smalcem, za co serdecznie dziękujemy.


Podsumowania turnieju dokonał wójt Gminy Kętrzyn Paweł Bobrowski, który wraz z  małżonką, wręczył wszystkim zawodnikom pamiątkowe medale. Mecze sędziowali: Jarosław Wanago, Tomasz Olszewski, Marek Szydłowski, Rafał Jakubczak, Tomasz Rutkowski, Daniel Wiśniewski. Panom należą się także słowa uznania za powstrzymywanie się od  silnych zagrywek i grę fair play.
Szczególne podziękowania kieruję pod adresem Renaty Olechnowicz, Jana Nowaka oraz najmłodszych uczestników, którzy okazali się niezwykle pomocni przy punktacji.


Za rok zapraszamy na kolejny turniej. Będzie to już X, a więc jubileuszowy.